text
Медична справа

В Україні розпочинається імплементація європейських директив щодо донорства крові

  • 19 червня 2015
  • 45

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра ПАВЛЕНКО наголосила на необхідності якнайшвидшої імплементації європейських норм, що регламентують сферу донорства крові та її компонентів

Нещодавно медспільнота відзначила Всесвітній день донора крові. Дата посприяла широкому обговоренню питання щодо правового врегулювання донорства в Україні.

Олександра ПАВЛЕНКО підкреслила: «Модернізація українського законодавства у сфері донорства крові та її компонентів, відповідна гармонізація нормативної бази з європейською, дозволять підвищити якість і безпеку донорської крові, а також відкриють нові можливості для забезпечення українських пацієнтів якісними препаратами переробки крові людини».

В європейському законодавстві існує чотири директиви, що диктують стандарти у сфері донорства крові. Основною з них є Директива Європейського Парламенту та Ради 2002/98/ЄС, що встановлює стандарти якості та безпеки збору, тестування, обробки, зберігання і розповсюдження людської крові та її компонентів.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я зазначила, що підготовка до імплементації Директив до українського законодавства має бути розпочата найближчим часом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно