text
Медична справа

Запропоновано внести зміни до Закону України «Про психіатричну допомогу»

  • 15 червня 2015
  • 140

У МОЗ відбулась зустріч головних позаштатних спеціалістів зі спеціальностей «Психіатрія» та «Наркологія» обласних департаментів охорони здоров’я для обговорення змін до Закону України «Про психіатричну допомогу» від 22.02.2000 № 1489-III

Минулого тижня в Міністерстві охорони здоров’я України відбулась зустріч головних позаштатних спеціалістів зі спеціальностей «Психіатрія» та «Наркологія» обласних департаментів охорони здоров’я для обговорення змін до Закону України «Про психіатричну допомогу» від 22.02.2000 № 1489-III (далі — Закон України «Про психіатричну допомогу»).

У зустрічі взяли участь Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО, уповноважений Президента України з прав дитини Микола КУЛЕБА, заступник директора з наукової роботи і судової психіатрії та експертизи Інституту Сергій ШУМ, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина ПІНЧУК, завідувач відділу психіатричної допомоги дітям та підліткам Інституту Ігор МАРЦЕНКОВСЬКИЙ.

Під час наради учасники обговорили питання захисту прав фахівців, які надають психіатричну допомогу. Далі було запропоновано виділити в документі розділи щодо психіатричної допомоги дітям та особам, які скоїли суспільно небезпечні дії та проаналізовано необхідність створення законодавчих документів про особливості допомоги пацієнтам із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.

В ході обговорення представники регіонів приділили особливої уваги статті 6 Закону, що регламентує конфіденційність відомостей про стан психічного здоров'я особи та надання психіатричної допомоги, а також запропонували внести зміни до статей про госпіталізацію особи до психіатричного закладу в примусовому порядку.

За результатом наради було прийнято рішення з основних змін до Закону України «Про психіатричну допомогу».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно