МОЗ пропонує передавати заклади охорони здоров’я у концесію

30 липня 2021
446
Середній бал: 5 із 5

Концесія як інструмент державно-приватного партнерства може значно змінити стан медичних закладів. Тому МОЗ пропонуватиме зміни до законодавства, які дадуть змогу розвивати концесію у сфері охорони здоров’я. Про це під час спільного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 29 липня заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Сумісники в медзакладі: як не потрапити під гарячу руку Держпраці

Система охорони здоров’я в Україні часто залишалася недофінансованою. Наявних механізмів фінансування і управління закладами не завжди достатньо, щоб ефективно реалізувати необхідні завдання. Тож концесія як інструмент державно-приватного партнерства може змінити стан медичних закладів, переконаний міністр.

Багато європейських країн вдало застосовують державно-приватне партнерство, спрямоване на порятунок життя і повернення здоров’я громадянам. Проте в Україні процес концесії в медицині поки що недостатньо врегульований та складний. На думку Віктора Ляшка, це лякає як власників закладів охорони здоров’я, тобто органи місцевого самоврядування, так і інвесторів.

МОЗ пропонує передавати заклади охорони здоров’я у концесію

Аби Закон України «Про концесію» від 03.10.2019 № 155-IX повноцінно запрацював у сфері охорони здоров’я, МОЗ пропонує внести у нього зміни:

 • визначити пріоритетними закладами для концесії багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, які фактично виступають опорними закладами та надають широкий спектр медичної допомоги
 • установити об’єктивні потреби та єдині уніфіковані критерії прийняття рішень щодо передачі закладів у концесію
 • зобов’язати концесіонера —
  • зберігати належний об’єм медичної допомоги за всіма передбаченими пакетами
  • забезпечити розвиток закладу і його відповідність вимогам для багатопрофільних лікарень
  • працевлаштувати всіх медичних працівників закладу, забезпечити збільшення заробітних плат, запобігти звільненням фахівців
 • щоб забезпечити безперервність медичної допомоги, надати концесіонеру можливість використовувати наявні в закладі ліцензії та виконувати всі функції, передбачені в ліцензії на медичну практику
 • спростити та уніфікувати процедуру надання закладу в концесію, що зменшить корупційні ризики та скоротить термін ухвалення рішень до 6 міс. (зараз може тривати до 3,5 років)
 • установити орієнтовний термін концесії — 30 років
 • запровадити типовий договір та затвердити його постановою КМУ

✅✅✅ Вища школа головної медсестри: як навчатися

«Пропонуючи зміни до базового закону «Про концесії», ми прагнемо забезпечити можливість зобов’язати концесіонера виконувати певні соціальні зобов’язання, щоб пацієнти могли отримувати високоякісну безкоштовну медичну допомогу в рамках програми медичних гарантій», — пояснив Віктор Ляшко.

✎ Довідково. Концесія — це:

  1. Договір, на підставі якого уряд або місцеві органи самоврядування передають на певних умовах громадянам своєї країни, чужоземцям або іншим державам право експлуатації лісів, надр, підприємств і т. ін.
  2. Підприємство, організоване на підставі такого договору

2020 року Україна передала в концесію два морські порти: «Ольвію» (на 35 років) та «Херсон» (на 30 років). Також потенційним інвесторам надали шість доріг загальною протяжністю понад 1300 км.

Надалі Мінінфраструктури планує виставити на конкурс кілька портів та пасажирський комплекс у порту Одеси, сім залізничних вокзалів та аеропорти чотирьох міст.

Нагадаємо, у 2022 році розпочнеться реконструкція дорослих та дитячих обласних лікарень по всій Україні.

За матеріалами сайту МОЗ

logo