З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

До уваги власників реєстраційних посвідчень на лікарські засоби або свідоцтва про державну реєстрацію виробів медичного призначення

  • 4 червня 2015
  • 43

Міністерство охорони здоров’я України наголошує на необхідності подання документів на декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів

Міністерство охорони здоров’я України відповідає на численні запити від закладів охорони здоров’я щодо неможливості забезпечення визначених категорій громадян окремими лікарськими засобами, що відпускаються безоплатно або на пільговій основі у зв’язку з відсутністю інформації щодо задекларованих змін оптово-відпускних цін на них.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Нормативно-правова база щодо декларування змін оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення регулюється:

1. постановою Кабінету Міністрів України «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів» від 02.07.2014 № 240 (далі – постанова КМУ № 240), якою:

  • визначено перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, зміни оптово-відпускних цін на які підлягають декларуванню;
  • затверджено:
    • Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін окремо на лікарські засоби та вироби медичного призначення;
    • перелік документів, який подається заявником до МОЗ на декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення;
    • терміни розгляду документів МОЗ та Державною інспекцією України з контролю за цінами;

До уваги власників реєстраційних посвідчень на лікарські засоби або свідоцтва про державну реєстрацію виробів медичного призначенняЧитайте: "Порядок обліку, зберігання та використання бланків листків непрацездатності: зразок локальної інструкції"

2. спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерством економічного розвитку України «Про затвердження Порядку розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб» від 20.08.2014 № 584/1011, яким затверджено Порядок розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб та застосовується заявником під час розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб, що заявляється для декларування, а також Державною інспекцією України з контролю за цінами для видачі висновку щодо економічної обгрунтованості розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно