МОЗ рекомендує скоротити інтервал між дозами CoronaVac/Sinovac до 14 днів

12 серпня 2021
764
Середній бал: 5 із 5

За даними досліджень, після вакцинації двома дозами з інтервалом у 14 днів ефективність вакцини CoronaVac проти розвитку симптоматичної форми захворювання — від 51% до 84%, а проти госпіталізації — до 100%

ТЕСТ ⚡ Вакцинація від COVID-19

МОЗ рекомендує скоротити інтервал між дозами CoronaVac/Sinovac до 14 днів

✅✅✅ Вакцинація дітей від COVID-19: кого щеплювати та які особливості

МОЗ рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозами вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну — 14 днів. Такий інтервал передбачає й офіційна інструкція до препарату.

Своє рішення МОЗ пояснює трьома причинами, як-от:

  • стрімке поширення штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта»
  • поступове зростання захворюваності в Україні
  • необхідність якнайшвидше захистити якомога більше українців

Експерти МОЗ проаналізували рекомендації ВООЗ та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами, зокрема ті, що узагальнила Стратегічна консультативна група експертів, яка консультує ВООЗ. Згідно з ними після вакцинації двома дозами з інтервалом у 14 днів ефективність вакцини CoronaVac становить:

  • 51—84% — проти розвитку симптоматичної форми захворювання
  • до 100% — проти госпіталізації

Останнє дослідження третьої фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac у 14 днів, опубліковане в липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%.

Отже, МОЗ рекомендує медикам, які щеплюють населення, запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої. До того ж самі пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення через цей інтервал.

Станом на 12 серпня вакциною CoronaVac/Sinovac Biotech щепили понад 1,22 млн українців, додали у МОЗ.

 

Нагадаємо, раніше про те, що МОЗ може скоротити мінімальний термін між уведенням доз вакцини від COVID-19, заявив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 

За матеріалами сайту МОЗ

logo