НСЗУ назвала остаточні вимоги до первинної меддопомоги та вакцинації на наступний рік

25 серпня 2021
711
Середній бал: 5 із 5

Медичні експерти додали до вимог наявність у штаті щонайменше однієї медсестри, нові лабораторні дослідження та тестування на інфекційні хвороби, а також наголосили на важливості тісного та довірливого контакту з пацієнтами

Нові вимоги до освітніх заходів і нарахування балів БПР

В НСЗУ відбулося друге, останнє засідання робочої групи медичних експертів щодо розробки Програми медичних гарантій — 2022 за напрямами первинної медичної допомоги та вакцинації від COVID-19.

НСЗУ назвала остаточні вимоги до первинної меддопомоги та вакцинації на наступний рік

✅✅✅ Клінічний маршрут пацієнта поліклініки: приклад

Первинна медична допомога

Медичні експерти погодили:

 • розширити перелік обов’язкових лабораторних досліджень — разом із загальним аналізом сечі установлювати рівень ацетону (кетонових тіл)
 • уточнити показники, які входять як до загального аналізу крові з лейкоцитарною формулою, так і до загального аналізу сечі
 • додати вимогу проводити тестування на ВІЛ та вірусні гепатити
 • внести за рекомендацією ВООЗ пункт — «Налагодження тісного та довірливого контакту з пацієнтами, урахування їх індивідуальних потреб, способу життя та особливостей поведінки, визначення нагальних потреб, тривог, скарг та проблем пацієнтів, пов’язаних з їх здоров’ям та благополуччям, що потребують задоволення або вирішення, залучення пацієнтів до ведення хвороби/хвороб (збору анамнезу життя і захворювання, соціального анамнезу), залучення пацієнтів до розробки плану лікування та погодження його з пацієнтами, допомога у постановці життєвих цілей пацієнтів та заохочення пацієнтів самостійно піклуватись про власне здоров’я»
 • внести новий пункт у вимоги до спеціалістів та кількості фахівців — додати позицію медсестри (щонайменше одна особа), яка працює за основним місцем роботи у закладі первинної медичної допомоги

Медичні експерти не підтримали ідею включити до переліку обов’язкового обладнання портативний дефібрилятор з функцією синхронізації. Однак акцентували на тому, що дефібрилятор необхідний, щоб надавати екстрену медичну допомогу пацієнтам під час раптового порушення ритму серця та фібриляції шлуночків.

Члени робочої групи дискутували, чи варто доповнювати пункт про проведення вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень та екстреної імунопрофілактики уточненням «крім сказу». Але зрештою нове формулювання не погодили. Так само не підтримали пропозиції включити до обов’язкових досліджень на первинці аналізи, необхідні для контролю за станом здоров’я дітей та дорослих із муковісцидозом, а також:

 • ЛГ
 • ФСГ
 • ПРЛ
 • тестостерон
 • естрадіол
 • токсоплазмоз
 • ІПФР-1
 • CELIAC скринінг
 • 17-КС сечі

Вакцинація від COVID-19

На другому засіданні медичні експерти одноголосно погодили усі зміни до пакету з вакцинації, обговорені раніше. Зокрема, рішення спостерігати за станом пацієнта після щеплення відповідно до інструкції виробника вакцини.

Члени робочої групи не прийняли пропозицію виключити з вимог обов’язковий пункт про наявність закладу в переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Нагадаємо, раніше в НСЗУ розповіли, як зміняться вимоги до онкологічного напряму на 2022 рік.

За матеріалами сайту НСЗУ

НСЗУ назвала остаточні вимоги до первинної меддопомоги та вакцинації на наступний рік
Анна Леусголовний редактор журналу «Управління закладом охорони здоров’я»
ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ ПМГ: ✅ Зміни від 29.03.2021 ✅ Терміни, на які звернути увагу ✅ Принципи співпраці з НСЗУ ✅ Важлива роль класифікаторів ✅ Тарифи на пакети медпослуг

logo