МОЗ назвало дату, коли перестануть діяти паперові е-рецепти

31 серпня 2021
893
Середній бал: 5 із 5

Із 1 квітня 2022 року заклади охорони здоров’я перестануть виписувати рецепти на лікарські засоби у паперовій формі. Аптеки відпускатимуть рецептурні препарати лише за наявності у пацієнта електронного рецепта від лікаря. Про це йдеться в новому проєкті наказу МОЗ

Приватна медична практика медсестер і медбратів

На громадське обговорення МОЗ запропонувало проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360». Ним доповнило пункту 5 наказу МОЗ «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» від 19.07.2005 № 360. Новий абзац звучить так:

«Установити, що з 01 квітня 2022 року виписування рецептів на лікарські засоби, які згідно з інструкції для медичного застосування лікарського засобу підлягають відпуску за рецептом, здійснюється у формі електронного документа — електронного рецепта.».

МОЗ назвало дату, коли перестануть діяти паперові е-рецепти

Відповідні зміни МОЗ унесе й у деякі пункти затверджених цим наказом документів. Зокрема, про те, що з 01 квітня 2022 року аптеки та аптечні пункти мають відпускати рецептурні лікарські засоби за електронними рецептами, які виписали медичні працівники.

Проєктом наказу МОЗ планує:

  • удосконалити підходи до раціонального використання усіх рецептурних лікарських засобів
  • подолати проблему неконтрольованого відпуску з аптечних закладів рецептурних лікарських засобів без рецепта лікаря
  • посилити контроль за призначенням та відпуском рецептурних лікарських засобів

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко заявив, що із весни 2022 року відпускати рецептурні препарати можна буде лише за е-рецептом.

logo