Мінсоцполітики надало роз’яснення про збереження середньої зарплати за медичними працівниками у разі направлення на курси підвищення кваліфікації за сумісництвом

28 травня 2015
102
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство соціальної політики України надало роз’яснення щодо збереження середньої зарплати за медичними працівниками у разі направлення на курси підвищення кваліфікації за сумісництвом у листі від 07.04.2015 № 5112/0/14-15/13

Міністерство соціальної політики України розглянуло звернення <...> щодо збереження середньої заробітної плати при направленні на курси підвищення кваліфікації лікаря, який працює за сумісництвом, і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до частини другої пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524 за медичними і фармацевтичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.

При роботі за сумісництвом із працівником укладається окремий трудовий договір, який юридично не пов'язаний з трудовим договором за основним місцем роботи.

Стороною трудового договору про роботу за сумісництвом на стороні власника (підприємства, установи, організації) може бути як інший власник («зовнішнє сумісництво»), так і той же власник, з яким працівник уклав трудовий договір про основну роботу («внутрішнє сумісництво»).

Працівникові, який працює за сумісництвом, оплата праці визначається за фактично відпрацьований час виходячи з передбачених умовами оплати праці складових (посадового окладу, надбавки та доплати до нього тощо).

Середня заробітна плата зберігається за медичними та фармацевтичними працівниками незалежно від того, за «внутрішнім» чи «зовнішнім» сумісництвом вони працюють і з якого місця роботи (основного чи за сумісництвом) направляються для підвищення кваліфікації, підготовки та перепідготовки. Тобто це є державною гарантією медичним та фармацевтичним працівникам, які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки.

Медичні та фармацевтичні працівники, які працюють у закладах охорони здоров'я за «зовнішнім» сумісництвом, можуть бути направлені до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки та перепідготовки.

У цьому випадку середня заробітна плата зберігається за медичними працівниками і за основним місцем роботи, і за місцем роботи за сумісництвом.

logo