З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Оподаткування ліків, які ввозяться на митну територію України юрособою

  • 22 травня 2015
  • 38

При ввезенні лікарських засобів на митну територію України в режимі імпорту ввізне мито сплачується на загальних підставах

При ввезенні лікарських засобів на митну територію України в режимі імпорту ввізне мито сплачується на загальних підставах. Водночас при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткуванням ввізним митом фармацевтична продукція, сполуки, що використовуються для її виготовлення, які не виробляються в Україні та класифікуються за товарними групами 28, 29, 30 УКТЗЕД.

Ставка ПДВ у разі ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Держреєстру лікарських засобів, а також лікарських засобів, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано Міністерством охорони здоров’я України, встановлюється у розмірі 7% від бази оподаткування.

Крім того, до 31.03.2019, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Держеєстру лікарських засобів, та операції з першого постачання таких лікарських засобів на митній території України. Таке звільнення від оподаткування застосовується, якщо ввезення та/або постачання здійснюється на підставі договорів зі спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, укладених на виконання угод між МОЗ та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм у сфері охорони здоров’я. Перелік таких організацій визначений Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно