Штраф до 170 тис. грн або позбавлення волі до 3 років: яка відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

6 жовтня 2021
971
Середній бал: 5 із 5

Уже понад 1,4 млн українців згенерували COVID-сертифікати. Утім, деякі люди виготовляють, продають чи купують підробку. Правоохоронні органи відкрили сотні проваджень. Про це розповіли під час спільного брифінгу Мінцифра, МОЗ і Кіберпол

Нові правила оформлення документів

За словами першого заступника Міністра цифрової трансформації України Олексія Вискуба, Мінцифри спільно з Кіберполіцією ретельно відстежують випадки підробки COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів. А також просять одразу повідомляти поліцію про тих, хто продає такі підробні документи, щоб не наражати себе та інших на небезпеку.

✅✅✅ Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: бланк та правила заповнення

Штраф до 170 тис. грн або позбавлення волі до 3 років: яка відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

⚡ Як рахувати години роботи з ковідними хворими для доплати до 300%?

«Часто шахраї обіцяють підробити сертифікати та внести дані в Дію. Це неможливо, адже Дія тільки відображає інформацію з реєстрів. У випадку із COVID-сертифікатами це дані з Електронної системи охорони здоров'я. Щоб фейковий COVID-сертифікат з’явився в Дії, лікар має взяти на себе відповідальність і внести неправдиві дані у ЕСОЗ. Це дуже легко відслідкувати, адже він підписує це своїм е-підписом», — заявив Вискуб.

Окрім того, уряд погодив ініційований МОЗ законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж і користування підробленими COVID-сертифікатами. Відповідальність,  яка загрожуватиме українцям у разі порушень, наведена в Таблиці.

Порушення

Санкція

Свідоме використання фейків

Штраф до 34 тис. грн або до 2 років обмеження волі

Внесення неправдивих відомостей у бази даних

Штраф до 68 тис. грн або до 2 років обмеження волі і позбавлення права обіймати посаду

Виготовлення і продаж підробних документів

Штраф до 170 тис. грн або позбавлення волі до 3 років


За фактами підроблення документації органи Нацполіції вже відкрили 486 кримінальних проваджень. А 85 особам оголосили про підозру. Про це повідомив голова Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександр Гринчак.

«На сьогодні ми вже направили листи-подання до власників 15 закладів охорони здоров’я, де, можливо, відбувалась підробка медичних даних, з вимогою відсторонити від роботи керівників установ. Очікуємо на вжиття відповідних заходів. По кожному з цих випадків правоохоронними органами ведуться розслідування», —  зазначила заступниця Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

МОЗ заохочує українців робити щеплення і застерігає від вчинків, які не лише не захищають від хвороби, але й порушують закон.

Раніше МОЗ пояснило, у яких випадках можна видавати паперовий листок непрацездатності.


За інформацією МОЗ

logo