В Україні дозволили вакцинувати проти COVID-19 дітей віком 12+

28 жовтня 2021
891
Середній бал: 5 із 5

МОЗ опублікувало наказ щодо вакцинації від коронавірусної хвороби дітей із 12 років. Робити це можна вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech

Виплати медпрацівникам за роботу, пов'язану з вакцинацією: вебінар

Наказом від 13.10.2021 № 2234 МОЗ ввело в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року.

Оперативний штаб порекомендував МОЗ затвердити Позицію Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) № 27-09/2021-1 (офіційна заява) щодо рекомендації МОЗ стосовно окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні.

✅✅✅ Система БПР для атестації медсестер: коли і як працюватиме

В Україні дозволили вакцинувати проти COVID-19 дітей віком 12+

Документ містить три питання. Одне з них — щодо доцільності вакцинації проти COVID-19 дітей з 12 років незалежно від приналежності до групи ризику.

НТГЕІ дозволяє щеплювати проти COVID-19 дітей, які не відносяться до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення ускладнень, що не відносяться до груп пріоритетної вакцинації. Однак за умови, що ці діти своєчасно вакциновані проти інфекційних хвороб згідно з Календарем щеплень.

Щеплювати дітей можна вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Протипоказана вакцинація за наявності в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини.

Дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини, необхідно відкласти введення другої дози в серії щеплень COVID-19 до отримання додаткових наукових даних. Особи, у яких в анамнезі був міокардит, не пов’язаний з вакцинацією проти COVID-19, і вони більше не перебувають під наглядом кардіолога, повинні бути вакциновані проти COVID-19.

Рекомендовано відтермінувати вакцинацію проти COVID-19 дітей, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром до отримання додаткових наукових даних.

Вакцину використовують за схемою введення 2 доз (0,3мл) з інтервалом між першою та другою дозами 21—28 діб. Між уведенням вакцин проти COVID-19 та проти інших інфекційних хвороб необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу. Винятки:

  • екстрена вакцинація
  • вакцинація проти грипу

Якщо виникне дефіцит вакцин проти COVID-19, у пріоритеті все ж залишаються діти віком від 12 років та дорослі, які віднесені до пріоритетних груп вакцинації, мають високі ризики тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення серйозних ускладнень від нього.

Нагадаємо, у США проти COVID-19 щеплюватимуть дітей віком від 5 років.

 

logo