З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Нові нормативні акти у сфері охорони здоров’я від журналу «Довідник головної медичної сестри» за січень–травень

  • 18 травня 2015
  • 57

Пропонуємо до ознайомлення нові нормативні акти у медичній сфері, які підготувала для вас редакція журналу «Довідник головної медичної сестри»

Пропонуємо до ознайомлення нові нормативні акти у медичній сфері, які підготувала для вас редакція журналу «Довідник головної медичної сестри».

ДОКУМЕНТ

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1686» від 31.03.2015 № 157

Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної типової програми реабілітації інвалідів» від 08.12.2006 № 1686. Зокрема, викладено у новій редакції такі додатки:

  • Перелік послуг, що надаються інвалідам з ураженням опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи;
  • Перелік послуг, що надаються інвалідам з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю;
  • Перелік послуг, що надаються інвалідам з ураженням органів слуху;
  • Перелік послуг, що надаються інвалідам з ураженням органів зору;
  • Перелік послуг, що надаються інвалідам з ураженням внутрішніх органів;
  • Перелік послуг, що надаються інвалідам з онкологічними захворюваннями.

Постанова набрала чинності 17.04.2015

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15 червня 2004 року № 301» від 03.03.2015 № 108

Втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку організації та проведення експертизи і погодження нормативно-технічної документації з виробництва лікарських засобів» від 15.06.2004 № 301.

Наказ зареєстрований в Мін’юсті 19.03.2015 за № 304/26749,

набрав чинності 03.04.2015

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку підтвердження зв’язку зараження ВІЛ-інфекцією з виконанням працівником своїх професійних обов’язків» від 17.03.2015 № 148

Відповідно до статті 22 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» від 12.12.1991 № 1972-XII, з метою забезпечення реалізації прав медичних та соціальних працівників, які заразилися ВІЛ-інфекцією внаслідок виконання професійних обов’язків, затверджено Порядок підтвердження зв’язку зараження ВІЛ-інфекцією з виконанням працівником своїх професійних обов’язків, форму первинної облікової документації № 108-0 «Журнал реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом» та інструкцію щодо її заповнення.

Також виключено розділ 3 Інструкції з профілактики внутрішньолікарняного та професійного зараження ВІЛ-інфекцією, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.05.2000 № 120, та додаток до неї. 

Наказ зареєстрований в Мін’юсті 03.04.2015 за № 377/26822,

набирає чинності з дня офіційного опублікування

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку пілотних закладів охорони здоров’я для впровадження системи діагностично-споріднених груп» від 17.03.2015 № 150

На виконання підпунктів 1.3 та 1.4 пункту 1 Плану заходів із впровадження системи діагностично-споріднених груп в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Плану заходів із впровадження системи діагностично-споріднених груп в Україні» від 29.08.2014 № 605 затверджено Перелік пілотних закладів охорони здоров’я для впровадження системи діагностично-споріднених груп.

Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Киї­вської міської державних адміністрацій наказано призначити координаторів з питань впровадження системи діагностично-споріднених груп на рівні області, міста Києва, пілотних закладів охорони здоров’я для координації процесу впровадження системи діагностично-споріднених груп

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно