КМУ підвищив тарифи на трансплантацію серця та легень

11 листопада 2021
736
Середній бал: 5 із 5

Уряд ухвалив постанову, що змінює тарифи на трансплантацію серця та легень і покращує доступ пацієнтів до цих операцій. Це дасть змогу закладам охорони здоров’я покривати витрати на відповідні операції, а також збільшити їхню кількість та підвищити якість

Огляд змін у медичному законодавстві за 2021 рік: вебінар

Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти COVID-19: форма № 028-1/о

Тарифи на трансплантацію мають покривати всі необхідні витрати на лікування та реабілітацію пацієнтів і сприяти закладам у розвитку цього напрямку, вважають у МОЗ. Саме тому МОЗ ініціювало оновлення тарифів на послугу з трансплантації серця/комплексу «серце-легені». Досі їх визначала постанова КМУ № 1083 від 2019 року.

КМУ підвищив тарифи на трансплантацію серця та легень

Згідно з новою постановою КМУ послуга «Трансплантації серця/комплексу «серце-легені» або після перенесеної трансплантації серця/комплексу «серце-легені», у т. ч. донорський етап» відтепер розділяється на дві окремі послуги:

  • з трансплантації серця
  • з трансплантації легень

Це зумовлено відмінностями станів, які потребують трансплантації, післяопераційних періодів, потребою у специфічній реабілітації тощо.

Також КМУ збільшив тарифи на трансплантацію втричі:

  • серця — до 2 млн грн
  • легень — до 2,7 млн грн

Зміну тарифів зумовили необхідність покриття фактичних витрат надавачів послуг з трансплантації та складність і висока вартість посттрансплантаційного періоду в пацієнтів.

Оновлені тарифи все одно будуть меншими за вартість аналогічних послуг за кордоном. Так, раніше держава сплачувала за операцію з трансплантації українцям у Білорусі:

  • $110 тис — за трансплантацію серця
  • $140 тис. — легень

МОЗ вважає, що такі зміни дадуть змогу надалі:

  • стимулювати і розвивати напрямок трансплантації
  • збільшити доступність відповідних операцій
  • надати допомогу якомога більшій кількості українців із тих, хто її потребує

Нині операції з трансплантації в Україні виконуються за рахунок коштів державного бюджету, а тому безплатні для пацієнтів.

Нагадаємо, раніше МОЗ розробило клінічні протоколи «Бронхіальна астма у дітей» та «Стабільна ішемічна хвороба серця».

За матеріалами сайту МОЗ

logo