Професійні медичні об’єднання України закликали громадян вакцинуватися проти COVID-19

19 листопада 2021
1031
Середній бал: 5 із 5

Українська федерація професійних медичних об’єднань на своєму сайті опублікувала звернення, у якому закликала українців щепитися від COVID-19, щоб уберегти життя та подолати пандемію

Професійні медичні об’єднання України закликали громадян вакцинуватися проти COVID-19

Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти COVID-19: форма № 028-1/о

Медична спільнота підкреслила, що всі чотири вакцини, доступні українцям, довели свою безпечність та ефективність. Вони захищають від важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті від інфекції, викликаної будь-якими штамами SARS-CoV-2.

⚡ Як лікувати пацієнтів із COVID-19: ЗМІНИ

«COVID-19 — це «сірник, що підпалює» вашу товсту медкартку з усією колекцією діагнозів та супутніх захворювань. Саме тому, без вакцинації існує висока вірогідність, що сама ваша зустріч із коронавірусною хворобою може стати останньою», — йдеться у зверненні.

За словами авторів документа, першочергово щепитися та захиститися від COVID-19 мають люди з груп ризику:

  • літні люди
  • люди із супутніми хворобами, як от бронхіальна астма, серцево-судинні, онкологічні, аутоімунні захворюваннями, діабет чи ВІЛ

Таким людям життєво необхідна вакцинація проти COVID-19. А лікарям Українська федерація професійних медичних об’єднань нагадала, що жодне із цих захворювань не є протипоказанням до щеплення.

«Вакцини ніколи не були і не стануть ліками. Вакцинація дає єдину гарантію — якщо ви захворієте, то хвороба пройде легше, нанесе меншу шкоду вашому організму і не забере ваше життя», — йдеться у зверненні.

Пандемія COVID-19 ще далека від завершення, вважають професійні медичні об’єднання. Але вакцини міняють правила гри.

«Вакцинація може зупинити цю хворобу: для формування колективного імунітету, завдяки якому населення буде захищено від легкої передачі SARS-CoV-2, необхідно довести рівень вакцинації до 70-80%», — зазначили медики.

Нагадаємо, приватні ЗОЗ і лікарі-ФОП вакцинуватимуть населення від COVID-19.

За матеріалами сайту Української федерації медичних професійних об’єднань

logo