Завдання голови НСЗУ на 2022 рік: стабілізувати ПМГ та забезпечити вищі зарплати медикам, — Ляшко

20 листопада 2021
1778
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

МОЗ очікує від Наталії Гусак стабілізації Програми медичних гарантій — 2022 та забезпечення підняття заробітних плат для медичних працівників. Про це під час зустрічі з журналістами 17 листопада заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Завдання голови НСЗУ на 2022 рік: стабілізувати ПМГ та забезпечити вищі зарплати медикам, — Ляшко

За результатами конкурсу саме Наталія Гусак набрала найбільшу кількість балів і отримала найбільшу підтримку за результатами співбесіди в МОЗ, підкреслив міністр. Нову очільницю НСЗУ вже представили колективу.

Нова редакція договору з НСЗУ: що змінили

«Коротко про очікування у мене як міністра: завдання на 2022 рік — стабілізація Програми медичних гарантій. Також виконання пріоритету 2022 року у сфері охорони здоров’я — підняття заробітних плат медичним працівникам. Для медсестер — 13 500 грн, лікарі — 20 000 грн. Це базовий рівень зарплат, який буде в програмі медичних гарантій», — сказав Віктор Ляшко.

Наталія Гусак додала, що на цій посаді своїм першочерговим завданням вважає, зокрема, оперативну роботу з контрактування закладів охорони здоров’я за пакетами Програми медичних гарантій на 2022 рік.

«Ми не будемо мати, як у попередні роки, затримки, що будуть переукладатися терміни й в останній момент укладатися договори, і це буде розтягуватися на декілька місяців. Для когось договір — це просто юридичний документ. Але договір з НСЗУ в регіонах — це документ, який дає гарантію, що медпрацівники будуть мати зарплату у відповідному розмірі, що пацієнти будуть мати своєчасно закуплені ліки, які також передбачаються в рамках договірних зобов’язань з НСЗУ», — пояснила голова НСЗУ.

Серед завдань вона назвала також виплати за договорами зі стаціонарної меддопомоги хворим на COVID-19 та доконтрактування за цим пакетом, адже на сьогодні залишилося кілька закладів, які ще не уклали такий договір.

Наталія Гусак додала, що скоро стартує моніторинг виконання договірних зобов’язань з обох сторін. Також вона приділить увагу розробці стратегії розвитку НСЗУ.

 

Нагадаємо, раніше НСЗУ оновила Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медгарантій.

 

За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка та сайту Укрінформ

logo