В Україні зареєстрували інноваційний протитуберкульозний препарат

9 грудня 2021
1144
Середній бал: 5 із 5

ДП «Медзакупівлі» закупило цей препарат на початку вересня 2021 року

В Україні зареєстрували інноваційний протитуберкульозний препарат

Щоб розширити можливості для лікування людей з туберкульозом, який має широку стійкість, в Україні зареєстрували інноваційний лікарський засіб —Претоманід.

Програма медичних гарантій — 2022: вебінар

Застосовувати новий препарат показано в інноваційному режимі BPаL в умовах операційних досліджень, коли замість 4—5 сильнодіючих ліків використовують 3 препарати з коротшим терміном прийому. 

«Медпрепарат подарує надію тим пацієнтам, які мали низькі шанси на одужання саме через недієвість вже існуючих препаратів проти важких форм туберкульозу. Це ще один приклад, що сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією з найсерйозніших загроз. Вже зараз щорічно в світі близько 700 тисяч людей помирають від інфікування стійкими до антибіотиків бактерій», — прокоментував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

NB!  Україна п’ятою в світі дозволила використовувати Претоманід регулюючими органами.

✅✅✅ Семінари та вебінари для медиків

Реєстрація препарату стала результатом роботи МОЗ, Центру громадського здоров’я, ВООЗ, Комітету Зеленого Світла, Глобального фонду для боротьби зі СНІД, ТБ та малярією, Глобального лікарського фонду, БО «100% ЖИТТЯ», МБФ «Лікарі без кордонів».

«Впровадження нового протитуберкульозного препарату Претоманід в Україні ставить на крок ближче до найціннішого — збереження життя близько 1300 людей зі стійкими формами туберкульозу, а також можливості ефективно лікувати не менше 90% людей з туберкульозом відповідно до рекомендованого цільового показника ВООЗ. Це буде вагомим вкладом задля зниження рівня поширеності та смертності від лікарсько стійкого туберкульозу», — зазначила Яна Терлеєва, завідувач відділу управління та протидії ТБ Центру громадського здоров’я.

У серпні 2020 року  FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (США)) схвалило застосування нового протитуберкульозного препарату Претоманід для лікування туберкульозу з широкою стійкістю до лікування і для випадків невдалого лікування мультирезистентного туберкульозу.

Нагадаємо, що МОЗ посилило епідеміологічний нагляд за поліомієлітом.

За інформацією сайту МОЗ

logo