-

Яку безплатну медичну допомогу надавати пацієнтам з астмою

14 грудня 2021
2915
Середній бал: 5 із 5

НСЗУ роз’яснила деталі

 Яку безплатну медичну допомогу надавати пацієнтам з астмою

Супроводжує та спостерігає пацієнта з бронхіальною астмою лікар первинної медичної допомоги. Щоб отримати послугу безплатно, пацієнт має звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким уклав декларацію. Медичний фахівець призначає лікування, направляє до вузьких спеціалістів та на додаткові обстеження за потреби.

Огляд змін у медичному законодавстві за 2021 рік: відео

Якщо пацієнту з астмою потрібна спеціалізована допомога алерголога, пульмонолога або іншого фахівця, її можна отримати безоплатно за електронним направленням. Його виписує сімейний або лікуючий лікар. 

З е-направленням пацієнт має звернутися до будь-якого закладу, який уклав договір з НСЗУ за напрямом «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована допомога» і має відповідного фахівця.

Також у пацієнта є можливість отримувати препарати для лікування бронхіальної астми за програмою «Доступні ліки» — безоплатно або з доплатою. До чинного Реєстру лікарських засобів входять 16 препаратів від бронхіальної астми:

  •  6 — безплатні
  • 10 — з доплатою

Щоб отримати ліки, потрібен електронний рецепт. Його виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр.

Пацієнту зі встановленим діагнозом лікар може виписати електронний рецепт без особистого відвідування. Але дистанційний формат комунікацій потрібно узгодити заздалегідь. З е-рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, яка співпрацює з НСЗУ за програмою «Доступні ліки». Нині в Україні таких аптек понад 11 600. Адреси закладів є на сайті НСЗУ. Адресу найближчої аптеки можна дізнатись за номером 16-77. Окрім того, аптеки мають наліпки на дверях «Тут є Доступні ліки».

Раніше КМУ оприлюднив проєкт про підвищення зарплат медикам. 

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУlogo