Ігор Кузін про необхідність щепитися: «Ковід вже забрав життя 93 тисяч людей, вакцинація — жодного»

22 грудня 2021
2747
Середній бал: 5 із 5

Ризики від коронавірусу залишаються надзвичайно великими. А вакцинація — це керований спосіб сформувати імунітет до COVID-19. На цьому наголосив заступник міністра охорони здоров’я — головний санітарний лікар Ігор Кузін

Ігор Кузін про необхідність щепитися: «Ковід вже забрав життя 93 тисяч людей, вакцинація — жодного»

✅✅✅ Додаткова доза вакцини проти COVID-19: кого з пацієнтів направляти і як її отримати

Головний санлікар порівняв природний та вакцинний імунітет до коронавірусної хвороби. Перевагу, на його думку, має саме вакцинний, адже він керований.

⛄️ Новорічно-медсестринський гороскоп на 2022 рік

«Окремо хотів би звернутись до тих громадян, які вважають, що природний імунітет унаслідок перенесеного ковіду, захистить їх від коронавірусної хвороби. Наголошую, що ризики від коронавірусу залишаються надзвичайно великими. Так, ковід вже забрав життя 93 тисяч людей, вакцинація — жодного. Саме COVID-19 залишає після себе тривалі наслідки для здоров’я, зокрема «постковідний синдром». У той самий час вакцинація — це керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без ризиків для здоров’я», — заявив Ігор Кузін.

У третини з тих, хто легко перехворів на COVID-19, взагалі немає антитіл до вірусу. Водночас повний курс вакцинації у 100% випадків формує антитіла. Такі результати, за словами заступника міністра, вже показали останні дослідження.

Ще одне дослідження підтверджує, що люди, які перенесли COVID-19 та потім вакцинувалися, майже у 2,5 рази мають нижчий ризик захворіти на COVID-19, ніж ті, хто перехворів, але не отримав щеплення.

Нагадаємо, штам коронавірусу «Омікрон» уже в Україні. МОЗ порадило, як уберегтися.

 

За матеріалами сайту МОЗ

Ігор Кузін про необхідність щепитися: «Ковід вже забрав життя 93 тисяч людей, вакцинація — жодного»
Олег Юдін, адвокат, голова Ради захисту прав лікарів, Київ
У річному плані перевірки Держпродспоживслужби чимало зак­ладів охорони здоров’я. Проте перелік питань для перевірки втратив чинність ще минулого року. Чи уповноважена Держпродспоживслужба проводити державний нагляд у сфері епідеміологічного контролю та як законодавство регулює таку діяльність, з’ясуємо у статті

logo