НСЗУ роз’яснила, як пацієнти можуть отримати е-рецепт по телефону

24 грудня 2021
8039
Середній бал: 5 із 5

У телефонному режимі ліки слід призначати лише пацієнтам із хронічними чи затяжними захворюваннями або за необхідності продовжити лікування. При цьому має бути попередньо встановлений діагноз та визначена схема лікування

НСЗУ роз’яснила, як пацієнти можуть отримати е-рецепт по телефону

Щоб отримати електронний рецепт на «Доступні ліки», пацієнту не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, кажуть в НСЗУ. Е-рецепт можна отримати по телефону. Однак така опція можлива лише:

  • за наявності хронічного чи затяжного захворювання
  • за необхідності продовжити лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування

Як оплачувати працю медперсоналу в 2022 році

НСЗУ радить пацієнтам завчасно узгодити алгоритм дій із терапевтом, сімейним лікарем чи педіатром. Наприклад, дізнатися, на який номер та коли телефонувати. Відтак, уточнити, чи потрібно записуватися на прийом через реєстратуру. Адже іноді треба зарезервувати час, щоб лікар створив е-рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Лікар не завжди зможе виписати рецепт «сьогодні на сьогодні». Тож НСЗУ нагадує: слід контролювати кількість лікарського засобу, який залишився, і не чекати до останнього, щоб отримати новий рецепт.

Новий рецепт на той самий лікарський засіб у межах «Доступних ліків» лікар може виписати:

  • не раніше ніж за 7 днів — якщо в попередньому е-рецепті, за яким виписано цей лікарський засіб, курс лікування було встановлено на термін від 21 дня та більше
  • за 3 дні — якщо такий строк менший за 21 день

✅✅✅ Тарифні розряди та посадові оклади медичних працівників: ЄТС з 1 січня 2022 року

Номер виписаного рецепта та код підтвердження надходить пацієнтові у вигляді смс-повідомлення. Після цього НСЗУ пропонує пацієнту:

  • самому вирушати по препарати до будь-якої аптеки, яка бере участь у програмі «Доступні ліки»
  • повідомити 16-значний номер рецепта та 4-значний код підтвердження рідним або сусідці, щоб вони змогли отримати «Доступні ліки» для пацієнта

Якщо ж у пацієнта немає мобільного телефону, він має прийти на особистий прийом до лікаря. Е-рецепт видавайте йому роздрукованим. Це має бути інформаційна пам’ятка, яка міститиме:

  • номер рецепта
  • код підтвердження
  • інформацію про виписані ліки та спосіб їх застосування

Нагадаємо, раніше НСЗУ відповіла на три запитання лікарів про е-направлення та е-медзаписи.

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ

logo