Наталія Гусак: Якщо заклад порушує умови договору й не виконує план удосконалення — заплатить штраф

4 січня 2022
1333
Середній бал: 5 із 5

На заклад охорони здоров’я, який порушуватиме умови договору з НСЗУ та не виправить помилки, чекають штрафні санкції. Це 1% від отриманої за договором суми. Про це в інтерв’ю виданню LB.ua заявила голова НСЗУ Наталія Гусак

Наталія Гусак: Якщо заклад порушує умови договору й не виконує план удосконалення — заплатить штраф

За порушення умов договору з НСЗУ для закладів охорони здоров’я передбачені санкції, нагадала очільниця НСЗУ. Наприклад, такий сценарій чекає на ковідні лікарні, які не виконують вимогу про закупівлю і забезпечення медичного персоналу засобами індивідуального захисту.

Чи має право Держпродспоживслужба перевірити ваш ЗОЗ

«Щоб не зупиняти фінансування, ми складаємо для закладу план удосконалення. Це перелік заходів, які потрібно зробити, щоб виправити ситуацію. Якщо лікарня не виконує його, то далі йдуть штрафні санкції — 1% від сплаченої НСЗУ суми», — зазначила Наталія Гусак.

Виявити порушення, каже голова НСЗУ, допомагає електронна система охорони здоров’я. І розпочинають зазвичай із первинної ланки медичної допомоги.

«В автоматичному режимі можемо відстежити дублікати електронних записів, можемо відстежити померлих осіб, бачити, де пацієнти двічі отримують одну й ту саму послугу», — пояснила Наталія Гусак.

Якщо ж пацієнти виявили неправильні записи в системі, наприклад про зайві візити до лікарів, голова НСЗУ радить звертатися насамперед до сімейного лікаря. Саме в нього, як «дружньої» до пацієнта людини, варто уточнити, чому склалася така ситуація.

✅✅✅ Декларація про відходи в медзакладі: зразок та правила надання

Ще одна проблема — дублі в електронній системі охорони здоров’я. За словами Наталії Гусак, за останній рік їх було декілька десятків тисяч. Дублі виникають через проблеми з ковід-сертифікатами, через підтягування до системи інформації про тезок тощо.

«Останнього разу ми звірили дублі з ДФС за ІПН, це дало можливість ідентифікувати людей. Але це все комплексна робота», — додала голова НСЗУ.

Нині ж НСЗУ вичищає дублі та планує роботу на 2022 рік.

«Наша електронна система охорони здоров’я на 2022 рік має великі плани розвитку. Наприклад, ми хочемо запустити повномірне функціонування електронної медичної картки пацієнта й особистого кабінету пацієнта. Кожен зможе побачити свою історію звернень, що йому виписали і куди направили. Це допоможе уникнути зловживань», — анонсувала Наталія Гусак.

Нагадаємо, раніше КМУ ухвалив постанову, що визначає програму медичних гарантій на 2022 рік.

За матеріалами сайту LB.ua

Наталія Гусак: Якщо заклад порушує умови договору й не виконує план удосконалення — заплатить штраф
Олег Юдін, адвокат, голова Ради захисту прав лікарів, Київ
У річному плані перевірки Держпродспоживслужби чимало зак­ладів охорони здоров’я. Проте перелік питань для перевірки втратив чинність ще минулого року. Чи уповноважена Держпродспоживслужба проводити державний нагляд у сфері епідеміологічного контролю та як законодавство регулює таку діяльність, з’ясуємо у статті

logo