З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Лікування онкохворих дітей в Україні

  • 16 лютого 2016
  • 40

Відбулася прес-конференція щодо актуальних питань лікування онкохворих дітей в Україні

15 лютого в Національному інституті раку відбулася прес-конференція щодо актуальних питань лікування онкохворих дітей в Україні.

У заході взяли участь перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО, завідувач науково-дослідного відділення дитячої онкології Національного інституту раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Дитяча онкологія» Григорій КЛИМНЮК та директор Національного інституту раку Олена КОЛЕСНИК.

Учасники прес-конференції зауважили, що лікування онкохворих дітей є пріоритетним питанням для держави.

«Для лікування онкохворих дітей з державного бюджету виділено 353 млн грн. На ці кошти ми здійснили закупівлю медичних препаратів та очікуємо отримати їх до кінця цього місяця», — заявила Олександра ПАВЛЕНКО.

За її словами, МОЗ України робить все можливе, аби процедури закупівлі препаратів для онкохворих відбувалися чесно і прозоро в найкоротші терміни.

Як відомо, у листопаді 2015 року МОЗ України та міжнародна організація Crown Agents підписанли договір, що передбачає закупівлю онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих.

Завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології Національного інституту раку Григорій КЛИМНЮК розповів, що більш ніж 300 дітей з усіх регіонів України щорічно лікуються в Національному інституті раку.

«Щорічно виконується близько 300 складних оперативних втручань, серед яких резекції печінки, гемігепатектомії, панкреатодуоденальні резекції, резекції нирок, кісток з ендопротезуванням, пластикою автологічними чи аллогенними трансплантатами. За останні роки, після впровадження сучасних підходів до лікування, виживаність дітей значно покращилась (при саркомі м’яких тканин — 58,6% (безрецидивна — 44,8%), при нейробластомі у групі високого ризику — 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі — 79%, пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше 5 років). Отримані результати близькі до таких, що досягли провідні клініки Європейських країн», — зауважив Григорій КЛИМНЮК.

Він нагадав, лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку проводиться безоплатно — медичними препаратами, закупленими за бюджетні кошти.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно