Наприкінці січня вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

5 січня 2022
13952
Середній бал: 5 із 5

До появи нового сертифіката усі, хто вакцинувався бустером, користуватимуться звичайним «зеленим» сертифікатом. Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич

Наприкінці січня вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

Сертифікат для вакцинованих бустером з’явиться вже у кінці січня. Щоб його отримати, після щеплення потрібно буде надіслати запит на порталі чи у застосунку «Дія». Тож загалом порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації.

Яка відповідальність загрожує за фальшиві COVID-сертифікати

Єдина відмінність між цифровими документами про вакцинацію — термін дії. Новий сертифікат буде чинним 270 днів від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Окрім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У ньому мають бути перелічені всі дози вакцинації проти COVID-19. Цей документ видають за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Він, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів від дати останнього щеплення.

Нагадаємо, раніше МОЗ роз’яснило, чим відрізняються додаткова та бустерна дози вакцини.

За матеріалами сайту МОЗ

 

logo