Наскільки й за рахунок чого зросте базовий рівень зарплати для медиків: роз’яснення МОЗ

14 січня 2022
10805
Середній бал: 5 із 5

КМУ ухвалив постанову щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер. МОЗ на своєму сайті заявляє, що 2022 року українські медики отримуватимуть ринкові заробітні плати

Наскільки й за рахунок чого зросте базовий рівень зарплати для медиків: роз’яснення МОЗ

З 1 січня 2022 року зарплата медпрацівника в комунальних та державних закладах охорони здоров’я не може бути менша ніж:

  • 20 000 грн — для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я
  • 13 500 грн — для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти

Як оплачувати працю директора КНП в 2022 році

Пропорційно до відпрацьованого часу працю оплачуватимуть у випадках, якщо медпрацівник:

Нова заробітна плата формуватиметься не лише з посадового окладу. До неї входитимуть також надбавки, доплати та премії за престижність лікарської праці.

Обсяги додаткових виплат встановлюватиме керівник закладу охорони здоров’я. При цьому враховуватиме:

  • кваліфікацію працівників
  • обсяги, складність, відповідальність та умови виконуваної роботи

Збільшення заробітної плати — це ще один крок до підвищення престижності професії лікаря, вважає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Нині лікарні, які законтрактовані на значну кількість пакетів від НСЗУ і співпрацюють із місцевою владою, вже мають всі умови для того, аби підвищити зарплату своїм медпрацівникам.

«Ми робимо крок до початку наступного етапу в реформі охорони здоров’я. Медичні працівники є основою системи охорони здоров’я, і забезпечення їм гідного рівня життя є нашим пріоритетом. Загальний успіх також залежить від місцевої влади — власників закладів, роль яких є в оплаті комунальних послуг, дооснащенні лікарень необхідним обладнанням та створенні умови для залучення нових фахівців», — зазначив міністр.

У Держбюджеті на Програму медичних гарантій 2022 року закладено на 33,8 млрд грн більше, ніж торік. Ці кошти, зокрема, мають бути спрямовані на підвищення заробітних плат.

«Медики отримають додаткову мотивацію якісно працювати в Україні, а не шукати шляхи для професійної реалізації за кордоном», — кажуть у МОЗ.

Також КМУ нещодавно ухвалив постанову, відповідно до якої посадовий оклад керівника закладу охорони здоров’я не може перевищувати розмір середньої оплати праці медпрацівників більш як на 60%. Такий крок, на думку авторів документа, має мотивувати керівників виплачувати гідну заробітну плату медикам.

Нагадаємо, раніше НСЗУ пояснила, як звітувати про розрахунки із зарплати.

За матеріалами сайту МОЗ

logo