Хто з медпрацівників має право на зарплату 13,5 та 20 тис. грн: роз’яснення МОЗ

19 січня 2022
15086
Середній бал: 5 із 5

Минулого тижня КМУ ухвалив постанову, якою підвищив базову заробітну плату медичним працівникам. МОЗ пояснило, яку освіту потрібно мати, щоб претендувати на підвищення, та чи стосується воно працівників відомчих закладів охорони здоров’я

Хто з медпрацівників має право на зарплату 13,5 та 20 тис. грн: роз’яснення МОЗ

Дія постанови поширюється на працівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності. Яка в них відтепер буде заробітна плата та кого саме стосуватиметься підвищення, відповідає МОЗ.

Як оплачувати працю медперсоналу в 2022 році

Яку освіту повинні мати медики, аби отримувати базову заробітну плату?

Базову заробітну плату не менше ніж 20 000 грн встановлено для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я.

Базову заробітну плату не менше ніж 13 500 грн виплачуватимуть медичним сестрам, які здобули таку медичну освіту:

  • фаховий молодший бакалавр
  • фахівець з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, (раніше — середня спеціальна освіта)
  • перший (бакалаврський) рівень вищої медичної освіти
  • магістр з медсестринства

Чи стосуватиметься підвищення зарплати медиків відомчих закладів охорони здоров’я?

Постанова КМУ поширюється на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Її зобов’язані дотримуватися заклади, які фінансуються за єдиною тарифною сіткою. Відтепер вони отримали право робити доплати до встановленого рівня зарплати більші, ніж передбачає єдина тарифна сітка.

МОЗ нагадало, що КМУ встановив лише базовий рівень заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Він не фіксований, тож його може збільшити керівник закладу охорони здоров’я.

«Завдяки змінам у системі охорони здоров’я лікарні стали самостійними підприємствами та отримали право розпоряджатися коштами на власний розсуд. Тому достойне фінансове забезпечення медичного персоналу, безпосередньо на місцях, залежить від керівника закладу, який вирішує куди і як витрачаються гроші лікарні», — додало МОЗ.

Нагадаємо, раніше МОЗ роз’яснило, наскільки й за рахунок чого зросте базовий рівень зарплати для медиків.

За матеріалами сайту МОЗ

logo