З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Втрата чинності радянських санітарних норм і правил: роз’яснення Держсанепідслужби України

  • 29 березня 2016
  • 355

Очільник Держсанепідслужби України Святослав ПРОТАС пояснив медикам, як має функціонувати заклад охорони здоров’я після скасування у 2017 році всіх радянських санітарних норм і правил та навіщо знадобилися такі законодавчі новації. Ознайомитися з відповідями на запитання практиків можна на сторінках квітневого номера журналу «Довідник головної медичної сестри» (№ 4/2016). 

Нещодавно медичну спільноту шокувало рішення Кабінету Міністрів України щодо скасування з 2017 року всіх актів гігієни, санітарії, епідеміології, виданих центральними органами виконавчої влади Української РСР та СРСР.

Тобто чимало санітарних норм і правил, якими до сьогодні послуговуються заклади охорони здоров’я, чинні лише до кінця року. А що потім? Адже сучасних наказів із санепідрежиму затверджено мало, а всліпу переносити вимоги європейського законодавства на українські реалії неможливо, оскільки відсутнє необхідне матеріально-технічне забезпечення.

У результаті законодавчих змін більшість санітарно-протиепідемічних заходів, вжиття яких для медиків багато років було обов’язковим, втратить нормативне підгрунтя. І навіть якщо продовжувати працювати у звичному режимі, аргументуючи тим, що нічого на заміну не затвердили, однаково головна медсестра більше не зможе списувати дезінфектанти, посилаючись на пункти нечинного документа.

Аби допомогти керівникам медсестринського персоналу знайти вихід із цієї непростої ситуації, ми звернулися до т. в. о. Голови Держсанепідслужби України. Тож зі сторінок квітневого номера ви дізнаєтеся, що корисного для медичних працівників з’ясувала редакція журналу «Довідник головної медичної сестри» у ході зустрічі. 

А тим, хто хоче дізнатися всі подробиці безпосередньо від радника Голови Держсанепідслужби України, пропонуємо відвідати семінар «Перевірки у роботі головної медичної сестри: Держлікслужба, ДСКН, Держсанепідслужба, Держфінінспекція та МОЗ» (20 травня, Київ). Учасники заходу поспілкуються із представниками різних контролюючих органів у неформальній обстановці, почують численні історії про випадки виявлення порушень у закладах охорони здоров’я із практики перевіряльників, а також зможуть проконсультуватися щодо робочих питань.

Окрім цього, ми підготували для гостей заходу іменні сертифікати, тематичні збірники нормативних актів із роз’ясненнями експертів та приємні подарунки до Всесвітнього дня медичних сестер.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно