Втрата чинності радянських санітарних норм і правил: роз’яснення Держсанепідслужби України

29 березня 2016 347

Очільник Держсанепідслужби України Святослав ПРОТАС пояснив медикам, як має функціонувати заклад охорони здоров’я після скасування у 2017 році всіх радянських санітарних норм і правил та навіщо знадобилися такі законодавчі новації. Ознайомитися з відповідями на запитання практиків можна на сторінках квітневого номера журналу «Довідник головної медичної сестри» (№ 4/2016). 

Нещодавно медичну спільноту шокувало рішення Кабінету Міністрів України щодо скасування з 2017 року всіх актів гігієни, санітарії, епідеміології, виданих центральними органами виконавчої влади Української РСР та СРСР.

Тобто чимало санітарних норм і правил, якими до сьогодні послуговуються заклади охорони здоров’я, чинні лише до кінця року. А що потім? Адже сучасних наказів із санепідрежиму затверджено мало, а всліпу переносити вимоги європейського законодавства на українські реалії неможливо, оскільки відсутнє необхідне матеріально-технічне забезпечення.

У результаті законодавчих змін більшість санітарно-протиепідемічних заходів, вжиття яких для медиків багато років було обов’язковим, втратить нормативне підгрунтя. І навіть якщо продовжувати працювати у звичному режимі, аргументуючи тим, що нічого на заміну не затвердили, однаково головна медсестра більше не зможе списувати дезінфектанти, посилаючись на пункти нечинного документа.

Аби допомогти керівникам медсестринського персоналу знайти вихід із цієї непростої ситуації, ми звернулися до т. в. о. Голови Держсанепідслужби України. Тож зі сторінок квітневого номера ви дізнаєтеся, що корисного для медичних працівників з’ясувала редакція журналу «Довідник головної медичної сестри» у ході зустрічі. 

А тим, хто хоче дізнатися всі подробиці безпосередньо від радника Голови Держсанепідслужби України, пропонуємо відвідати семінар «Перевірки у роботі головної медичної сестри: Держлікслужба, ДСКН, Держсанепідслужба, Держфінінспекція та МОЗ» (20 травня, Київ). Учасники заходу поспілкуються із представниками різних контролюючих органів у неформальній обстановці, почують численні історії про випадки виявлення порушень у закладах охорони здоров’я із практики перевіряльників, а також зможуть проконсультуватися щодо робочих питань.

Окрім цього, ми підготували для гостей заходу іменні сертифікати, тематичні збірники нормативних актів із роз’ясненнями експертів та приємні подарунки до Всесвітнього дня медичних сестер.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах