МОЗ та ВООЗ розроблять рекомендації з роботи медпрацівників в ЕСОЗ

1 лютого 2022
2831
Середній бал: 5 із 5

ВООЗ в Україні у співпраці з МОЗ та за фінансової підтримки Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії розпочала проєкт, який має поліпшити якість введення даних про вакцинацію людей проти COVID-19

МОЗ та ВООЗ розроблять рекомендації з роботи медпрацівників в ЕСОЗ

Організатори проєкту планують:

  • гармонізувати введення даних у різних медичних інформаційних системах (МІС)
  • надати чіткі інструкції щодо функціональності медичним працівникам, які беруть участь у цьому процесі

Які органи контролю мають право перевіряти санітарно-епідемічний стан медзакладу

«В Україні вакцинація пріоритетних груп населення проводиться з 24 лютого 2021 року, і станом на сьогодні близько 15 млн людей вже повністю вакциновані. Країна досягла охоплення майже 35% всього населення», — констатував голова Бюро ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт.

Він додав, що ВООЗ постійно підтримує МОЗ рішеннями на основі даних, включаючи рекомендації, спрямовані на ефективне функціонування ЕСОЗ. Це дасть змогу полегшити життя медичним працівникам і пацієнтам.

«При проведенні щеплення проти COVID-19 вкрай важливо, щоб лікарі коректно вводили медичні записи до ЕСОЗ. Оскільки це дані медичної сфери, а також на підставі них у майбутньому у пацієнтів успішно генерується COVID-сертифікат. Результати проведеного дослідження дозволять напрацювати додаткові інструкції, навчальні матеріали та алгоритми для покращення цих процесів», — відзначила заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

25 січня відбулася координаційна зустріч представників ВООЗ із національними стейкхолдерами з питань покращення якості даних із вакцинації від COVID-19. Представникам МІС та іншим зацікавленим сторонам ВООЗ представила свої висновки та рекомендації, засновані на оцінці, проведеній у листопаді-грудні 2021 року. Також учасники зустрічі узгодили спільні дії в координації з МОЗ, НСЗУ та командою eHealth.

Нагадаємо, раніше МОЗ роз’яснило, у яких випадках дозволить видавати паперові лікарняні до 1 травня 2022 року.

За матеріалами сайту МОЗ

logo