-

ВРУ перенесла розгляд проекту закону про захист лікарської таємниці

22 квітня 2015
123
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Верховна Рада України перенесла розгляд проекту закону про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» (щодо захисту лікарської таємниці) (№1193)

Законопроект постановляє, що лікарська таємниця — це відомості про стан здоров’я, факт медичного обстеження, огляду та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина України, іноземця або особи без громадянства, отримані медичними, фармацевтичними та іншими працівниками в процесі профілактики, діагностики, лікування та реабілітації.

Документ забороняє медичним, фармацевтичним та іншим працівники, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов'язків стала відома лікарська таємниця, розголошувати її, окрім передбачених законодавчими актами випадків.

При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.

За розголошення лікарської таємниці винні особи несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з законодавством.

logo