МОЗ нагадало правила та протипоказання до щеплення проти поліомієліту вакциною ІПВ

12 лютого 2022
3176
Середній бал: 5 із 5

1 лютого в Україні розпочалася кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, для яких не дотримали Національного календаря профілактичних щеплень

МОЗ нагадало правила та протипоказання до щеплення проти поліомієліту вакциною ІПВ

Упродовж першого етапу кампанії заплановано щепити 144 тисячі дітей. Для цього держава закупила інактивовану поліовакцину (ІПВ), яка забезпечує захист від усіх трьох штамів поліовірусу.

Інфекційний контроль за новими правилами: усе про наказ № 1614

Тимчасові протипоказання

Тимчасові протипоказання до щеплення вакциною ІПВ аналогічні загальним правилам до будь-якої вакцинації. Осіб з гострими захворюваннями з лихоманкою вище 38 °С можна вакцинувати, щойно вони одужають та не матимуть ознак гострої хвороби.

Серед протипоказань також — відома гіперчутливість до будь-якого компонента вакцини або вакцини аналогічного складу, або до будь-якої допоміжної речовини, або до неоміцину, стрептоміцину, поліміксину В.

NB! Рішення про допуск до щеплення ухвалює педіатр або сімейний лікар, який вивчає стан дитини. При цьому необхідно дотримувати вимог наказу МОЗ «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень» від 11.10.2019 № 2070

Вакцинацію неживою вакциною не потрібно відкладати в разі:

  • алергії на побутові алергени чи на алергени рослинного походження
  • алергії в сімейному анамнезі
  • проведення алергенспецифічної імунотерапії
  • алергії на антибактеріальні препарати, які використовують рутинно

Осіб із хронічними захворюваннями вакцинують відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Рішення про проведення щеплення за наявності хронічних захворювань приймають на підставі рівня імуносупресії.

✅✅✅ Положення про відділ з інфекційного контролю: зразок

Постійні протипоказання

Постійне протипоказання до подальших щеплень стосується лише вакцини, на яку виникла тяжка алергічна реакція (анафілаксія). Рішення про те, чи вводити інші вакцини, залежить від складових компонентів цих вакцин.

Введення вакцини

Вакцину вводять у вигляді ін’єкції. Переважний шлях введення — внутрішньом’язовий. Хоча, відповідно до інструкції, її можна також ввести підшкірно. Місцем введення ін’єкції є:

  • передня ділянка стегна — для немовлят та дітей раннього віку
  • найбільш щільна ділянка дельтоподібного м’язу — для дітей старшого віку

У сідницю вакцину не вводять.

Раніше МОЗ унесло зміни до стандарту лікування пацієнтів із COVID-19.

За матеріалами сайту МОЗ

logo