МОЗ розглядає скарги від медиків, яких переводять на неповну ставку, — Яременко

22 лютого 2022
3474
Середній бал: 5 із 5

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко

Понад 7 млрд грн виплат за січень і 4% закладів, які потребують дофінансування на виплати заробітних плат: звіт МОЗ

Якщо лікарів та медичних сестер примусово переводять на неповну ставку, вони мають повідомити про таке порушення своїх трудових прав органи з контролю. Адже керівники медзакладів часом формально переводять працівників на неповний робочий день, щоб не виплачувати підвищену заробітну плату.

Система оплати праці меддиректора та заступників керівника КНП

За словами заступника міністра охорони здоров’я, незаконні випадки «економії» на працівниках обов’язково матимуть наслідки для керівників лікарень.

«Переведення працівника на 0,5 чи 0,75 ставки без зміни умов праці, коли людина отримує менше, але при цьому змушена працювати повний робочий день — це неприпустимо. Тому ми створили кілька механізмів для звернення медиків у разі, якщо їх трудові права порушуються. Зокрема, це — гаряча лінія на базі МОЗ, медична профспілка та Державна служба з питань праці. Ми дали лікарям кілька варіантів для звернень, аби кожен міг обрати максимально зручний шлях. Тому сьогодні медики мають різні можливості, аби відстояти своє право на гідну заробітну плату», — сказав Яременко. 

✅✅✅ Зарплата молодшого медичного персоналу

МОЗ розглядає кожну скаргу від медиків, яка надходить на гарячу лінію. У медзакладах, щодо яких надходять звернення, проведуть перевірки. Замміністра заявив, що нині МОЗ готує звернення до прем’єр-міністра України з проханням надати доручення Держпраці для здійснення заходів позапланового контролю за дотриманням трудового законодавства в лікарнях.

Яременко запевнив, що для відомства головне, щоб кожен лікар та медсестра, які працюють в лікарнях, отримали гарантовану Урядом заробітну плату. Медзакладам, які не в змозі з власного бюджету забезпечити медикам підвищену заробітну плату, нададуть відповідний пакет дофінансування. Його видаватимуть терміном на пів року. 

Раніше Віктор Ляшко зазначив, що майже всі медичні працівники вже отримали підвищену заробітну плату. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo