-

МОЗ спростило умови ліцензування медпрактики на період воєнного стану

22 березня 2022
2832
Середній бал: 5 із 5

19 березня набрала чинності Постанова КМУ «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314 (далі — Постанова № 314)

МОЗ спростило умови ліцензування медпрактики на період воєнного стану


Постанова № 314 передбачає на період воєнного стану спрощене ведення господарської діяльності:

 • з медичної практики
 • оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами
 • імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
 • виробництва лікарських засобів (для суб’єктів господарювання, які мають чинну ліцензію на виробництво лікарських засобів)

Як вести облік та оплачувати роботу медиків в умовах воєнного стану

Постанова визначає, що зазначену діяльність можна провадити без отримання відповідних ліцензій/дозволів. Єдина вимога — подати декларацію до Мінекономіки.

Декларацію до Мінекономіки можна буде подати:

 • в електронній формі за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія» чи в мобільному застосунку (після запуску відповідної послуги)
 • у паперовій формі незалежно від місця перебування або реєстрації в центрі надання адміністративних послуг особисто або поштою

У декларації зазначте:

 • відомості про суб’єкта господарювання (юридичної особи або фізичної особи — підприємця)
 • відомості про адреси провадження господарської діяльності
 • вид господарської діяльності, який провадить суб’єкт господарювання
 • назву ліцензії чи дозвільного документа на заміну якого на період воєнного стану суб’єкт господарювання подав декларацію
 • позначка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, які встановлюють вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати

NB!  Подайте документи на ліцензію або дозвіл протягом місяця після закінчення воєнного стану. Суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, у разі відсутності відповідних дозвільних документів (документи дозвільного характеру, ліцензії та/або інші результати надання публічних послуг), невідкладно, але не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану звертаються до відповідних органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг і отримують відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, передбачених законодавством, без зупинення (припинення) їх діяльності (пп. 3 п. 1 Постанови № 314)

Водночас Постанова № 314 затверджує перелік видів господарської діяльності, які не можна провадити на підставі подання декларації в умовах воєнного стану. Зокрема, до переліку потрапили провадження господарської діяльності:

 • банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ
 • з виробництва лікарських засобів (для суб’єктів господарювання, які не мають чинної ліцензії на виробництво лікарських засобів)
 • з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого КМУ, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку

Повний перелік можна скачати на початку новини. 

Строки дії чинних строкових ліцензій і документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану (пп. 5 п. 1 Постанови № 314).

Раніше МОЗ анонсувало вебінари для медиків від НСЗУ та ВООЗ.

За матеріалами сайту МОЗlogo