text
Медична справа

Депутати скасували обов’язкову акредитацію аптечних закладів

  • 14 квітня 2015
  • 18

9 квітня прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я (щодо акредитації аптечних закладів)». Відповідний законопроект зареєстровано в Мін’юсті від 27.11.2014 за № 0927

Згідно із законом, відтепер аптечні заклади не підлягатимуть обов’язковій акредитації. Акредитація аптечних закладів може здійснюватися на добровільних засадах, що надасть можливість зменшити вартість медикаментів.

Відповідний законопроект зареєстровано в Мін’юсті від 27.11.2014 за № 0927.

Мета Закону України «Про внесення змін до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я» — зменшення регулюючого впливу держави на діяльність суб'єктів господарювання, які здійснюють торгівлю лікарськими засобами. Реалізувати зазначену мету пропонується шляхом законодавчого закріплення норми, згідно якої не підлягають акредитації аптечні заклади, які здійснюють діяльність на підставі відповідної ліцензії

«Сьогодні аптека — це заклад охорони здоров’я. Провізор у аптеці може радити клієнту той чи інший лікарський засіб, дати пораду звернутися до лікаря. Відповідно до встановленої процедури, як будь-який інший заклад охорони здоров’я, аптеки мали проходити обов’язкову акредитацію. Але, на жаль, сам цей процес було спотворено. Обов’язковість перетворилася на спосіб заробітку коштів чиновниками. Ми спочатку скасували обов’язковість акредитації, але надалі буде необхідно реформувати законодавство, що регулює діяльність аптек», — підкреслила Олександра ПАВЛЕНКО, Перший заступник Міністра охорони здоров’я.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно