-

В Україні почали впроваджувати нову систему встановлення інвалідності

13 квітня 2022
2331
Середній бал: 5 із 5

Процедура встановлення інвалідності тепер відбуватиметься на основі принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ)

В Україні почали впроваджувати нову систему встановлення інвалідності

Як перший етап впровадження нової системи встановлення інвалідності Міністерство економіки України затвердило Національний класифікатор НК 030:2022 «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я».

✎ Національний класифікатор є адаптацією МКФ до українських реалій.

Як надавати екстрену медичну допомогу в разі опіків

Також для нової системи встановлення інвалідності розроблять електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності і здоров’я особи. Зрештою це дасть змогу створити в Україні цілісну систему реабілітації.

Затверджений класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, після гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на первинному, вторинному та третинному рівнях медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами. 

Щоб підготувати лікарів, зокрема й студентів медичних вишів, до роботи з класифікатором, в Україні є національні тренери з МКФ. 

Український класифікатор гармонізований з МКФ, яку використовують у 191 країні світу. МКФ схвалена всіма членами ВООЗ та доповнює іншу класифікацію ВООЗ — Міжнародну класифікацію хвороб 10-го перегляду.

Раніше у МОЗ розповіли, як працює МСЕК в умовах воєнного стану.

За матеріалами сайту МОЗ

 

Друзі, у цей тяжкий час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! Редакції експертно-правової системи «Expertus: Медзаклад» і журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» надають для вас знижку 50% на свої продукти на 6 місяців

Замовте продукт в інтернет-магазині або зателефонуйте 0 800 212 012 (дзвінки безплатні).

Вистоїмо. Перемога близько!

logo