Медична евакуація громадян України: алгоритм від МОЗ

22 квітня 2022
2555
Середній бал: 5 із 5

Оскільки доступ українців до необхідної медичної та реабілітаційної допомоги обмежений через збройну агресію Росії, МОЗ організувало медичну евакуацію за кордон

Медична евакуація громадян України: алгоритм від МОЗ

МОЗ описало алгоритм медичної евакуації громадян України за кордон.  

✎ Критерії направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану визначені наказом МОЗ № 574 від 05 квітня 2022 року.

Як повідомляти МОЗ про зміни в медичній практиці в умовах воєнного стану

Медзаклади формують евакуаційні листи

Щоб потрапити до списку пацієнтів, які підлягають медевакуації, пацієнт має звернутися до обласного закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) до особи, що відповідальна за направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану.

МОЗ спілкується з країнами-членами ЄС/ЄЕЗ

МОЗ надсилає запит до країн-членів Європейського Союзу та країн-членів Європейської Економічної Зони про те, що пацієнтам необхідна медична евакуація. Відтак МОЗ отримує від них пропозиції та підтверджує, чи можлива евакуація.

Міністерство також може використовувати пропозиції та можливості партнерських клінік інших країн, які не є членами ЄС, зокрема, США, Канади тощо.

Пацієнтів транспортують до координаційних ЗОЗ та готують до перетину кордону

Перелік координаційних ЗОЗ визначений у наказі МОЗ. Транспортування відбувається департаментами охорони здоров'я в регіонах, за підтримки МОЗ та інших відомств і неурядових  організацій.

У межах підготовки до перетину кордону у координаційному ЗОЗ:

  • здійснюється огляд пацієнтів, за потреби надається необхідна медична допомога
  • пацієнти отримують харчування та іншу необхідну допомогу
  • оформляється медична документація
  • проводиться переклад медичних записів пацієнта на англійську мову (за допомоги ВООЗ)   
Водночас за допомогою територіальних підрозділів ДМСУ відновлюють паспорти громадян України, а за допомогою територіальних підрозділів Мін’юсту — свідоцтва про народження дітей.               

Час та пункт перетину кордону визначає МОЗ і узгоджує це з Держприкордонслужбою. Обласна військова адміністрація допомагає здійснювати евакуацію пацієнтів до визначених клінік-хабів або аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.

✅✅✅ Первинна хірургічна обробка вогнепальних поранень

МОЗ здійснює медичну евакуацію та моніторить стан справ 

Щоб транспортувати пацієнтів спеціальними медичними літаками/залізничними вагонами/автомобілями, МОЗ співпрацює з міністерствами охорони здоров'я країн ЄС та клініками, які підтвердили готовність прийняти на лікування українських громадян. Пацієнтів переміщують із хабів чи аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині. 

Через  платформу EWRS (Early Warning and Response System) МОЗ моніторить рух пацієнтів у клініках країн ЄС, отримує запити щодо додаткової інформації про пацієнтів тощо.

Пацієнти повертаються в Україну після лікування

Поверненню пацієнтів сприяють посольства чи консульства у країні перебування пацієнта. 

Раніше МОЗ розповіло, як українські лікарі лікуватимуть рани за допомогою VAC-терапії. 

За матеріалами сайту МОЗ

Друзі, у цей тяжкий час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! Редакції експертно-правової системи «Expertus: Медзаклад» і журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» надають для вас знижку 50% на свої продукти на 6 місяців

Замовте продукт в інтернет-магазині або зателефонуйте 0 800 212 012 (дзвінки безплатні).

Вистоїмо. Перемога близько!

logo