ВРУ звільнить від ПДВ операції з трансплантації анатомічних матеріалів

27 квітня 2022
1484
Середній бал: 5 із 5

14 квітня ВРУ проголосувала за проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій, пов’язаних з отриманням/ввезенням кісткового мозку для трансплантації в Україні)»

ВРУ звільнить від ПДВ операції з трансплантації анатомічних матеріалів

Мета запроваджених змін — створити в Україні більш сприятливі умови для трансплантації кісткового мозку,  оптимізувати і вдосконалити нормативно-правову базу, що регулює функціонування системи трансплантації.

Взаємодія ЗОЗ із бригадами медицини катастроф

Закон звільняє від оподаткування ПДВ операції, пов’язані з отриманням анатомічних матеріалів для виготовлення біоімплантатів. Це сприятиме локалізації їх виробництва в Україні. А ще збільшить доступність медпослуг, у яких медики використовують такі вироби, зокрема, в офтальмології та під час реконструктивних операцій у травматології.

Окрім того, нововведення зроблять трансплантацію кісткового мозку в Україні більш доступною. Це дасть змогу вберегти більшу кількість життів. Незважаючи на війну, МОЗ продовжує рухатись до трансплантаційної незалежності. 

✅✅✅ СОП щодо вилучення, обробки та консервування анатомічного матеріалу у вигляді шкіри

Щорічно трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин від неродинного донора потребують близько 500 українців, трансплантації органів – понад 5 тисяч. За І квартал2022 року медики провели 48 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин дорослим і дітям. За 2021 рік загалом – 244. Із них:

  • 119 – аутологічні (реципієнт є донором для самого себе)
  • 17 – алогенні родинні (трансплантація кісткового мозку від родинного донора)
  • 14 – алогенні неродинні (використовують стовбурові клітини людини, яка не є родичем пацієнта)
  • 14 – гаплоідентичні (донором є батько, мати або дитина пацієнта)

Нагадуємо, що уряд розширив перелік медзакладів, які трансплантуватимуть кістковий мозок в рамках пілотного проєкту.

Раніше МОЗ дозволило вводити в обіг деякі медвироби в умовах воєнного стану.

За матеріалами сайту МОЗ 

Друзі, у цей тяжкий час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! Редакції експертно-правової системи «Expertus: Медзаклад» і журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» надають для вас знижку 50% на свої продукти на 6 місяців

Замовте продукт в інтернет-магазині або зателефонуйте 0 800 212 012 (дзвінки безплатні).

Вистоїмо. Перемога близько!

logo