Усесвітній тиждень імунізації: МОЗ нагадало про важливість щеплення

27 квітня 2022
2976
Середній бал: 5 із 5

У межах тижня імунізації у всьому світі проводять заходи, що наголошують на важливості спільних дій щодо імунізації та сприяють використанню вакцин для захисту від хвороб людей різного віку

Усесвітній тиждень імунізації: МОЗ нагадало про важливість щеплення

24 квітня розпочався Усесвітній тиждень імунізації. Його гасло #LongLifeforAll (#ДовгеЖиттядляВсіх).

✎ Вакцини рятують життя з 1796 року. Саме тоді було зроблене перше щеплення від віспи. Ця вакцина, як і сотні інших, дали кожному з мільярдів людей шанс прожити довше життя. На цьому наголошують у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Як утилізувати медичні відходи після вакцинації

Через війну ми маємо бути ще більш уважними до свого здоров’я і здоров’я своїх близьких. Небезпечні інфекції під час війни продовжують розповсюджуватися. Тож МОЗ нагадує про важливість дотримання Національного календаря профілактичних щеплень, якщо ви залишилися в Україні, або календаря профілактичних щеплень країни, до якої ви переїхали через війну. Так ми зможемо уникнути спалахів хвороб і зараз, а і після перемоги. 

До календаря профщеплень в Україні входять туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит (свинку), краснуху, дифтерію, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекцію. Вони не мають специфічного лікування, проте їх можна попередити.

МОЗ радить перевірити вакцинальний статус дитини і свій власний, подбати про себе і своїх дітей та захиститися від інфекційних хвороб, щойно ви перебуватимете у безпечному місці в Україні або за кордоном. 

Щоб отримати щеплення, зверніться до найближчої амбулаторії/лікарні, що надає первинну медичну допомогу. Усі щеплення, що внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, в Україні безплатні.

Раніше МОЗ пояснило, як біженцям і переселенцям отримати дані про щеплення.

За матеріалами сайту МОЗ

Друзі, у цей тяжкий час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! Редакції експертно-правової системи «Expertus: Медзаклад» і журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» надають для вас знижку 50% на свої продукти на 6 місяців

Замовте продукт в інтернет-магазині або зателефонуйте 0 800 212 012 (дзвінки безплатні).

Вистоїмо. Перемога близько!

logo