Головний санлікар закликав отримати в сімейного лікаря довідку про проведені щеплення

12 травня 2022
2344
Середній бал: 5 із 5

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що українці, які вимушено покинули країну, стикнулися з пробемою, що вони не можуть підтвердити вакцинальний статус

Головний санлікар закликав отримати в сімейного лікаря довідку про проведені щеплення

МОЗ спростило механізм підтвердження щеплень та розробило відповідні вказівки. Їх уже довели до відома всіх органів охорони здоров’я європейських країн. За словами Кузіна, розроблений механізм полягає в тому, що будь-який із п’яти документів, яким можна підтвердити проведені щеплення, визнають на території Європейського союзу».

Як вести медичні записи в умовах війни

Підтвердити статус щеплень можна записами в первинно-обліковій документації:

Розробили також спеціальну форму — довідку про проведені щеплення, яка дуже просто генерується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

«Якщо ви мешкаєте у відносно спокійному регіоні, якщо у вас є доступ до сімейного лікаря, не відкладайте це питання — один раз сконтактуйте з лікарем, візьміть у нього паперову довідку, щоб потім не шукати її», — наголосив головний санлікар. 

За словами Кузіна, краще завжди мати таку довідку під рукою, щоб за потреби оперативно підтвердити за кордоном факт проведення щеплення. Він також зазначив, що європейські регуляції полягають в тому, що якщо людина не може підтвердити щеплення, проведені відповідно до національного календаря, її будуть вакцинувати повторно.

Раніше МОЗ пояснило, як біженцям та переселенцям отримати дані про щеплення. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo