Чи очікувати найближчим часом нових хвиль коронавірусу: пояснює головний санлікар

19 травня 2022
1917
Середній бал: 5 із 5

Про це заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в ефірі «1+1»

У НСЗУ розповіли, як надавати медичну допомогу пацієнтам з COVID-19

Навіть в умовах воєнного стану в Україні не припиняють здійснювати молекулярний нагляд за  штамами коронавірусу, що тут циркулюють. Постійно відбуваються секвенування та дослідження.  

Як ввести посаду технічний радник з телемедицини

За словами Кузіна, найближчим часом спалахів коронавірусу не очікуємо. Він пояснив чому.

«По-перше, ми продовжуємо молекулярний нагляд за тими штамами, які циркулюють нашою територією.  Наприклад, з початку війни було проведено понад 750 досліджень та секвенувань. І за результатами такого моніторингу ми фіксуємо лише превалювання штаму Омікрон. Поки нічого незвичайного немає. По-друге, через сезонність. Влітку люди більше перебувають на свіжому повітрі, а не у закритих приміщеннях. По-третє, більшість штамів потрапляють у країну через міграцію населення та міжнародні подорожі. І хоча багато українців зараз повертаються з-за кордону, але йдеться про сусідні до нас країни. Тож поки жодних хвиль коронавірусу ми не очікуємо», — пояснив головний державний санітарний лікар. 

Головний державний санлікар наголосив, що зараз дуже мало інформації про новий штам, який зафіксували у Китаї, а тому зарано робити якісь прогнози. Водночас очікувано та об’єктивно з точки зору епідеміології те, що варіанти коронавірусу мутують.

Раніше головний санлікар закликав отримати в сімейного лікаря довідку про проведені щеплення. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo