235 медзакладів перебувають у тимчасовій окупації — Ляшко

23 травня 2022
2288
Середній бал: 5 із 5

Про це очільник МОЗ повідомив під час засідання уряду

235 медзакладів перебувають у тимчасовій окупації — Ляшко

На територіях, тимчасово окупованих російськими військами, нині перебувають:

  • 235 медичних закладів
  • понад 200 бригад екстреної медичної допомоги

Більшість із них — у Херсонській області.

Компенсація за працевлаштування переміщених осіб: як отримати та облікувати

МОЗ надало закладам рекомендації щодо роботи в умовах окупації. Також спільно з СБУ розробили  додаткові вказівки, оскільки щодня окупанти здійснюють все більший тиск на керівництво лікарень. 

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, нині продовжений режим виплат медичним закладам на тимчасово окупованих територіях, де є налагоджений зв’язок із керівництвом для проведення платежів. Так, за лютий—травень медзаклади в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях отримали понад 5,2 млрд грн за Програмою медичних гарантій. Ще 50 мільйонів гривень перераховано медзакладам, які фінансуються за субвенцією. 

«Левова частка медзакладів на окупованих територіях, з якими ми маємо зв'язок, вже забезпечила виплату заробітної плати медикам. Лише про 18 закладів у нас відсутні дані щодо виплат заробітної плати за квітень, оскільки їх керівництво не виходить на зв'язок. Тому у вирішенні цього питання ми вже співпрацюємо з військовими адміністраціями. Адже всі наші медики, які працюють у надскладних умовах, мають бути забезпечені гідною заробітною платою», — запевнив Віктор Ляшко. 

Найбільш проблематично нині забезпечити регіони в тимчасовій окупації необхідними ліками та медичними виробами. Адже країна-агресор блокує постачання ліків, зокрема й життєво необхідних, з підконтрольних Україні територій на ті, де відбувається спроба встановити окупаційний режим.

Окупанти штучно створюють складнощі з доставкою ліків, проблеми з паливом, щоб примушувати людей співпрацювати з ними.

Це лише один із багатьох злочинів проти людяності, які вчиняють терористи з російської федерації на території України. Адже відповідно до норм Конвенції про захист цивільного населення під час війни, держава-окупант у співробітництві з органами місцевої влади (обраними відповідно до українського законодавства) зобов'язана забезпечувати необхідну медичну допомогу населенню. Тобто на окупованих територіях мають:

  • працювати медичні заклади
  • надавати необхідні послуги пацієнтам
  • проводитися профілактичні заходи для запобігання поширенню інфекційних захворювань

Також мають працювати аптеки, щоб цивільне населення мало безперебійний доступ до необхідних ліків та медичних виробів.

Раніше МОЗ заявило про виділення додаткового бюджету на виплату підвищених заробітних плат медикам.

За матеріалами сайту МОЗ

logo