Шанси поширення мавпячої віспи на території України дуже низькі — Кузін

25 травня 2022
820
Середній бал: 5 із 5

Станом на 24 травня в Україні випадків мавпячої віспи не зафіксовано

Шанси поширення мавпячої віспи на території України дуже малі — Кузін

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів про особливості вірусу мавпячої віспи та імовірність його поширення. 

Засоби індивідуального захисту: онлайн-тренінг

«Шанси поширення мавпячої віспи на території України дуже малі. Дійсно, зараз у світі, зокрема у країнах Європейського Союзу, зареєстровано 258 випадків (включно з підозрами на це захворювання). Проте Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки. Разом із тим, вірус дійсно є стабільним, не так швидко мутує, як, до прикладу, коронавірус, і перебіг є доволі легкий, набагато легший, ніж у натуральної віспи», — сказав Кузін. 

Утім, українська система охорони здоров’я вже має вказівки, як діагностувати це захворювання. Зараз моніторять ситуацію, що склалася. 

«Я б хотів наголосити, що для того, щоб заразитися треба тривалий контакт з інфікованою людиною. Зараз це доволі малоймовірно, враховуючи те, що зараз туристичних маршрутів доволі обмежена кількість», — зазначив головний державний санітарний лікар.  

За словами Кузіна, українці, які повертаються додому з-за кордону, не становлять загрози для поширення вірусу мавпячої віспи. Адже система епідеміологічного нагляду у кожній країні передбачає детальне розслідування випадків захворювання та відстеження контактних осіб. Навіть якщо наш громадянин матиме контакт із людиною, інфікованою цим вірусом, або сам захворіє, то до повного одужання він не зможе покинути країну перебування. 

Раніше МОЗ розповіло, що потрібно знати про вірус мавпячої віспи.

За матеріалами сайту МОЗ

logo