Які документи потрібні внутрішньо переміщеному медику, щоб працевлаштуватися в ЗОЗ

26 травня 2022
1633
Середній бал: 5 із 5

Внаслідок військової агресії рф багато медиків втратили свої робочі місця та вимушені шукати нові можливості працевлаштуватися в безпечніших регіонах. МОЗ розповіло, як працевлаштуватися внутрішньо переміщеному медику

Які документи потрібні внутрішньо переміщеному медику, щоб працевлаштуватися в ЗОЗ

МОЗ врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.

✎ Ідеться про тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я. Це питання врегульоване наказом МОЗ «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» від 04.03.2022 № 414.

Компенсація за працевлаштування переміщених осіб: як отримати та облікувати

Порядок працевлаштування в іншому ЗОЗ для внутрішньо переміщених медпрацівників такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Тобто медик має подати пакет документів:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу
  • ідентифікаційний номер
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію)
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка)
  • заява з проханням про прийняття на роботу

За наявності кандидат може подати інші додаткові документи.

Якщо особа загубила документи або немає можливості їх забрати/отримати, то під час війни ID-картка та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані в сервісі «Дія», мають таку саму юридичну силу, як паперові оригінали. Тому в разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія» (ст. 14-1 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VІ).

Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Окрім того, з 15 березня 2022 року паспортні послуги знову доступні в підрозділах Державної міграційної служби (ДМС), які розташовані в безпечних районах, де немає активних бойових дій. Підрозділи ДМС відновлюють роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне і тимчасове проживання.

✅✅✅ День медичного працівника 2022 року: святкуємо 19 червня

Станом на 24 травня можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 2375 внутрішньо переміщених медпрацівників. Серед них:

  • 1349 лікарів
  • 718 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти)
  • 308 технічних працівників

Найбільша кількість лікарів працевлаштувалися у Львівській області — 283, на Полтавщині — 120 та на Дніпропетровщині — 116 осіб.

Медичних сестер/братів, фельдшерів, акушерок найбільше працевлаштовані в Дніпропетровській області — 158 та у Полтавський області — 120 осіб.

МОЗ продовжує вживати заходів, щоб українські медики, попри війну, мали змогу працювати та отримувати гідну оплату праці, де б вони не перебували.

Раніше Віктор Ляшко запевнив, що всі українські медики, зокрема й на тимчасово окупованих територіях, отримуватимуть заробітну плату. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo