Головний санітарний лікар розповів, чи проводитимуть масову вакцинацію проти мавпячої віспи

28 травня 2022
2979
Середній бал: 5 із 5

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що мавпяча віспа передається не так швидко, як коронавірус

Головний санітарний лікар розповів, чи проводитимуть масову вакцинацію проти мавпячої віспи

Щоб заразитися мавпячою віспою, потрібно мати тривалий близький контакт з інфікованою людиною, а саме її виділеннями чи біологічними матеріалами. Це переважно побутовий контакт. За словами головного санлікаря, лише спілкування з людиною чи потискування її руки не достатньо для інфікування. 

8 нових нормативних документів у травні

Кузін зазначив, що лікарі-епідеміологи і в Україні, і за кордоном мають чіткі інструкції щодо того, як діяти в разі виявлення віспи мавп. 

«Алгоритм дуже схожий за ковідом. І впродовж інкубаційного періоду, і впродовж самої хвороби ці люди повинні перебувати в закладі охорони здоров‘я. Це по суті лікування і дорівнює невеличкому карантину. Після того, як людина одужала, вона вже не представляє ніякої загрози для навколишнього середовища, для людей і у тому числі вона не є інфекційна для них», — розповів головний санітарний лікар в інтерв’ю Суспільному.

Ігор Кузін зазначив, що у світі поки не планують масово вакцинувати населення від мавпячої віспи.

«Захворювання доволі рідко протікає у важкій формі, тому швидкість передачі його є мінімальною, тому ризики його епідемічного поширення для світу також мінімальні», — пояснив він.

В Україні випадки інфікування будуть зареєстровані. Утім, Кузін запевнив, що українські медики знають, як проводити епідеміологічне розслідування, як і чим лікувати, як локалізувати кожен випадок. Тож спалаху мавпячої віспи в Україні не прогнозує.

Раніше МОЗ розповіло, що потрібно знати про вірус мавпячої віспи. 

За матеріалами сайту «Суспільне. Новини»

logo