Як НСЗУ перераховує кошти законтрактованим медзакладам після введення воєнного стану

6 червня 2022
2142
Середній бал: 5 із 5

Із початку повномасштабного російського вторгнення медзаклади щомісяця отримають необхідне фінансування для виплат заробітної плати

Як НСЗУ перераховує кошти законтрактованим медзакладм після введення воєнного стану

За 100 днів НСЗУ перерахувала медзакладам за Програмою медичних гарантій 42,2 млрд грн:

  • понад 6 млрд грн — для закладів первинної медичної допомоги
  • 32,8 млрд грн — для спеціалізованих медзакладів
  • 2,8 млрд грн — для центрів екстреної медичної допомоги

⚡ Новий порядок отримання ліцензії на медичну практику

За словами заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка, кошти систематично перераховують також медзакладам, розташованим на тимчасово окупованих територіях, з якими встановлено належний зв'язок. Адже українські медики, які надають там допомогу українським громадянам, мають бути забезпечені українськими заробітними платами.

Загалом з моменту повномасштабного вторгнення рф ЗОЗ на тимчасово окупованій території Херсонщини отримали понад 1 млрд грн, на Донеччині — понад 1,5 млрд грн, на Луганщині — понад 600 млн грн.

«З першого дня війни ми докладаємо значних зусиль для забезпечення фінансування медичних закладів у повному обсязі, аби кожен медик, який сьогодні працює в надважких умовах, отримав гідну заробітну плату, в тому числі й на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Тому ще у лютому МОЗ прийняло рішення щодо зміни системи фінансування  медичних закладів, відповідно до якого заклад охорони здоров'я щомісяця отримує від Нацслужби здоров'я 1/12 від річного обсягу фінансування», — розповів Олексій Яременко.

Також за період війни лікарі виписали 2,8 млн рецептів та 22 млн направлень, із них погасили понад 2 млн рецептів та 15 млн направлень.

Раніше експерт роз’яснював, що змінили в Програмі медгарантій у травні. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo