Українські медики навчалися симуляційної хірургії в польових умовах

7 червня 2022
1509
Середній бал: 5 із 5

Активні бойові дії та недотримання російськими військовими норм міжнародного права спричиняють травмування великої кількості військових і цивільних. Тож дуже потрібні фахівці хірургічного профілю з досвідом лікування поєднаної травми

 

Українські медики навчалися симуляційної хірургії в польових умовах

У Дніпрі за підтримки МОЗ відбувся курс симуляційного навчання з хірургії в умовах надзвичайних ситуацій та катастроф «Hostile environment surgical training (HEST)» від David Nott Foundation (Велика Британія). 

Курси підвищення кваліфікації для медиків

Упродовж трьох днів фахівці з Великої Британії та США ділилися з українськими медиками досвідом комплексного хірургічного лікування травмованих різних вікових груп, зокрема постраждалим із мінно-вибуховими травмами. Усі викладачі мають значний досвід хірургічного лікування травмованих в умовах польових шпиталів під час ведення бойових дій та надзвичайних ситуацій. Тому і навчання, і спілкування з колегами були дуже корисними для наших медичних працівників. 

У межах курсу медики відпрацьовували практичні навички на сучасному симуляційному обладнанні, розв’язували клінічні симуляційні завдання в режимі реального часу. Вони опрацювали теми:

  • комплексний огляд травмованого
  • хірургія пошкоджень
  • поєднана травма
  • опікова травма
  • закриття значних дефектів м’яких тканин
  • особливості хірургічного лікування травми у дітей тощо  

Завдяки отриманим знанням та обміну досвідом із фахівцями медики зможуть рятувати ще більше життів українців.  

МОЗ і надалі розвиватиме в Україні освітні навчальні проєкти у галузі охорони здоров’я, щоб упроваджувати кращі світові практики у медичну систему України. 

Раніше ЦГЗ порадило методичні рекомендації щодо фізичної реабілітації ветеранів. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo