МОЗ пояснило, як відновити втрачені на окупованій території медичні документи

9 червня 2022
1026
Середній бал: 5 із 5

Залежно від того, які документи втрачені, МОЗ пропонує різні алгоритми дій

МОЗ пояснило, як відновити втрачені на окупованій території медичні документи

Якщо пацієнту необхідно відновити результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, реабілітаційні рекомендації, МОЗ радить звертатися до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар вирішить, як діяти: відновлювати медичні документи через Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) та/або провести додаткові обстеження, щоб продовжити лікування.

Новий алгоритм дій ЛКК та МСЕК в умовах воєнного стану

Якщо втрачені документи належать особі з інвалідністю, варто звернутися до органу соціального захисту, що має доступ до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг. 

Відновити інші документи, поновити довідку МСЕК чи скерувати для проходження медико-соціальної експертизи, допоможе медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) за місцем перебування особи. А лікарі МСЕК разом з лікарями медзакладів підкажуть, як розв’язати проблемні питання. 

✎ Усіх вимушено переселених осіб комісії оглядають екстериторіально, тобто за місцем перебування особи.

МОЗ нагадує, що строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю й дітьми з інвалідністю, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Усі МСЕК на підконтрольній Україні території працюють у штатному режимі і разом з органами соцзахисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам відновити та отримати втрачені документи.​

Раніше  МОЗ роз’яснило, як підтвердити в Україні щеплення, зроблені за кордоном. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo