Як надавати вузькоспеціалізовану медичну допомогу переселенцям: розповідає МОЗ

14 червня 2022
1099
Середній бал: 5 із 5

Якщо внаслідок російської агресії особа перемістилися в межах України і потребує консультації лікаря вузької спеціалізації вона має отримати її в будь-якому місті, незалежно від того, де уклала декларацію

Як надавати вузькоспеціалізовану медичну допомогу переселенцям: розповідає МОЗ

Щоб отримати консультацію лікаря-спеціаліста, пацієнт має насамперед отримати направлення.

Направлення виписує сімейний лікар або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації.

Як відновити медичні документи, втрачені через війну

✎ Якщо пацієнт не може відвідати свого лікаря, він має звернутися до нього за направленням телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), випише направлення дистанційно.

Також пацієнт може отримати направлення в сімейного лікаря, який працює в найближчому закладі первинної медичної допомоги, у якого є договір з НСЗУ. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Пацієнт має записатися на прийом, надати свої дані та дані сімейного лікаря, з яким уклав декларацію, розказати новому лікарю, що турбує.

УВАГА! Під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до ЕСОЗ, лікар може виписати паперове направлення. 

Із направленням пацієнт має право звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому ЗОЗ, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перед візитом радьте пацієнту зателефонувати в обрану лікарню і записатися на прийом. Інший варіант — записатися онлайн через медичну інформаційну систему, якщо лікарня надає таку можливість.

По медичну допомогу без направлення можна звернутися:

  • до гінеколога, зокрема, і дитячого
  • психіатра
  • нарколога
  • стоматолога
  • фтизіатра
  • лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями

Раніше Ляшко розповів, хто з медиків отримає спеціальні виплати.

За матеріалами сайту МОЗ

logo