-

МОЗ розповіло, чи потрібні направлення під час воєнного стану

15 червня 2022
1143
Середній бал: 5 із 5

З початку повномасштабної війни МОЗ спростило доступ українців до необхідних медичних послуг та лікарських засобів. У яких випадках направлення від лікаря не потрібні та хто може видавати такі направлення?

МОЗ розповіло, чи потрібні направлення під час воєнного стану

Внутрішньо переміщені особи мають змогу отримати первинну медичну допомогу за місцем фактичного перебування, без декларацій та направлень, у будь-якій лікарні, яка здатна забезпечити необхідне лікування.

NB! Первинну меддопомогу надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Щоб отримати вузькоспеціалізовану допомогу, необхідно отримати направлення від лікаря.

Як по-новому вести медичні записи

Хто виписує направлення?

Виписувати направлення можуть всі лікарі в медичній системі — від сімейних до високоспеціалізованих, якщо вважають необхідним залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації, провести додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію.

Який строк дії направлення?

Направлення діє рік.

Утім, радьте пацієнту дотримуватися рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які його направили. 

Яку інформацію містить направлення?

У направленні зазначають:

  • код послуги
  • інформація про заклад і лікаря, який створив направлення

Заклад чи лікар, до якого направляють пацієнта, у направленні не вказують. Отримати медичні послуги пацієнт може в будь-якій лікарні, яка має контракт з НСЗУ і може їх надати.

✎ Щоб дізнатися, у яких саме закладах можна безплатно отримати потрібну консультацію або пройти додаткову діагностику, пацієнти мають зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Заклад зазначають лише у випадку, якщо пацієнта переводять на рівні «стаціонар-стаціонар».

МОЗ нагадує: щоб забезпечити доступ пацієнтів до медичних послуг, під час війни діють як електронні направлення, так і паперові направлення.

Раніше КМУ продовжив дедлайн щодо реєстрації і роботи в ЕСОЗ. 

За матеріалами сайту МОЗ

logo