Що передбачає законопроєкт про вдосконалення надання медичної допомоги

15 червня 2022
2351
Середній бал: 5 із 5

Україна зробила ще один крок до гармонізації законодавства у сфері охорони здоров’я з європейським

Що передбачає законопроєкт про вдосконалення надання медичної допомоги

Комітет ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав до другого читання законопроєкт № 6306 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» (далі — Законопроєкт № 6306). Документ покликаний усунути низку недоліків у програмі медичних гарантій та підвищити ефективність діяльності НСЗУ. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Що передбачає Закон про посилення захисту прав працівників

«За понад п‘ять років, що минули з моменту запровадження Програми медичних гарантій, було виявлено ряд розбіжностей, які потрібно усунути задля злагодженої роботи системи надалі. Тому цим законопроєктом ми вносимо зміни в реалізацію ПМГ та надаємо повноваження Кабінету Міністрів контролювати виконання договорів за Програмою медичних гарантій», — зазначив Яременко. 

Додаткові важливі зміни, які запроваджує Законопроєкт № 6306:

  • об’єднує поняття вторинна і третинна медична допомога, оновлює модель надання паліативної допомоги
  • врегульовує модель госпітальних округів та поділ їх на кластери, визначає мережі кластерних, надкластерних та інших лікарень
  • деталізує процедуру затвердження платних послуг державними та комунальними закладами охорони здоров’я
  • встановлює можливість залучення студентів, інтернів, фармацевтів на період карантину або надзвичайної ситуації до надання медичної допомоги в порядку, встановленому КМУ
  • надає право КМУ встановлювати мінімальний рівень оплати праці медичних працівників
  • запроваджує засади для реімбурсації медичних виробів

До другого читання законопроєкт зазнав змін відповідно до військових реалій. Понад три місяці війни продемонстрували, що відсутність можливості впливати на діяльність медзакладів іноді призводить до негативних наслідків. Також гостро постало питання необхідності координувати медзаклади на центральному рівні.

Тому Законопроєкт № 6306, серед іншого, встановлює процедуру запровадження тимчасової адміністрації в закладах охорони здоров’я на період дії воєнного стану та надзвичайної ситуації. Тимчасову адміністрацію запроваджуватиме КМУ, а реалізовуватиме МОЗ.

Раніше КМУ підтримав законопроєкт, що легалізує препарати медичного канабісу для лікування низки хвороб.

За матеріалами сайту МОЗlogo