Медзаклади України об’єднають за госпітальним принципом

4 липня 2022
1858
Середній бал: 5 із 5

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт № 6306 — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги». Він дозволяє МОЗ запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я

Медзаклади України об’єднають за госпітальним принципом

За новим підходом мережа закладів охорони здоров’я в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери, з урахуванням:

  • меж адміністративно-територіальних одиниць
  • географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг
  • поточних і прогнозованих демографічних показників чисельності населення, структури захворюваності і смертності
  • оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини
  • навантаження на медичних працівників та фахівців із реабілітації

Нові пакети програми медгарантій

Відповідно до видів медичної допомоги, яку надають заклади охорони здоров’я госпітального кластера, мережа ЗОЗ поділятиметься на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

«Ми розпочинаємо інфраструктурний етап реформи охорони здоров’я та остаточно прощаємося із «совком», як у підходах до формування мережі лікарень, так й у візуальному сприйнятті самих лікарень та їхньому матеріально-технічному оснащені. Формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, в яких лікарнях яке обладнання і в якій кількості повинно бути. І саме на ці лікарні, і на це обладнання буде сфокусований пріоритет в плані відновлення України. Ми продовжуємо реалізувати наш базовий принцип: лікарні повинні бути однаково комфортні як для пацієнта, так і для медичного працівника», — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За словами міністра, найпростіші випадки лікуватимуть якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медзаклад на 50—80 тисяч населення. У складніших випадках — пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі. Не має бути ситуацій, коли в загальну лікарню, встановлюють дорогий ангіограф, якому місце в кластерному закладі. Тому що в загальній лікарні його вмикають раз на тиждень, а то й на місяць, а він повинен працювати 24/7. Ми повинні постійно покращувати якість послуг, які надаються людям, й ефективно використовувати наявні ресурси», — додав міністр.

Госпітальне планування дасть змогу спростити доступ пацієнта до медпослуг, покращити їхню якість та ефективно використовувати ресурси.

Раніше проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS) розробив брошуру для лікарів щодо спілкування з пацієнтами. 

За матеріалами сайту МОЗlogo