Із серпня виписуйте електронні рецепти на антибіотики

12 липня 2022
2369
Середній бал: 5 із 5

Електронний рецепт пацієнт зможе отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Умова — реєстрація в електронній системі охорони здоров’я

Із серпня виписуйте електронні рецепти на антибіотики

Пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти уже із серпня 2022 року. Це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у вирішенні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.

Як вести медичні записи в умовах війни

Регулювання відпуску антибіотиків через запровадження електронного рецепта — одне з рішень, яке дасть змогу:

  • відстежувати дані про призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні
  • протистояти антибіотикорезистентності, внаслідок якої все більше і більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів

Перехідний період. Нововведення почне працювати в рамках перехідного періоду в медзакладах, що працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо медзаклад, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

«На перехідному періоді пацієнт зможе придбати необхідні ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише предʼявити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення. Також за рецептом пацієнт буде самостійно ухвалювати рішення про вибір торгової назви препарату, що містить призначену діючу речовину, орієнтуючись на власний бюджет», — уточнила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Наразі тривалість перехідного періоду визначена до кінця року. Протягом цього періоду медичні та аптечні заклади мають підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме — обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЕСОЗ. Це важлива частина реформи, оскільки саме з використанням інструментів ЕСОЗ можна забезпечити безпечне та якісне надання медичної допомоги та відстежувати дані про призначення та споживання рецептурних препаратів в Україні.

Далі МОЗ планує повноцінний запуск електронного рецепта на антибіотики. Це рішення міністерство ухвалюватиме з огляду ситуацію в країні.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я розповів, як працюють медзаклади на окупованих територіях.

За матеріалами сайту МОЗ

logo