-

Хто може виписати рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії

15 липня 2022
988
Середній бал: 5 із 5

Роз’яснює МОЗ

Хто може виписати рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії

До війни рецепти на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії пацієнтам міг виписувати тільки психіатр або невролог. Утім, під час воєнного стану це може зробити будь-який лікар, що надає первинну медичну допомогу (терапевт, сімейний лікар). Не обов’язково для цього мати декларацію.

Обіг лікарських засобів та медичних виробів ✤ онлайн-курс

УВАГА! Лікар може виписати тільки повторний рецепт. Для цього пацієнт має мати план лікування від психіатра або невролога, що внесений в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Лікар може виписати рецепт дистанційно, якщо має доступ до ЕСОЗ.

Мова йде про 27 препаратів проти епілепсії та 30 препаратів проти шизофренії, шизотипових станів та маревних розладів; розладів настрою (афективних розладів); невротичних, пов'язаних зі стресом та соматоформних розладів, включених в програму реімбурсації (відшкодування).

Препарати проти цих розладів українці можуть отримати безплатно або з незначною доплатою. Програма «Доступні ліки» продовжує діяти і під час війни. 

МОЗ нагадує, що на період воєнного стану лікарі можуть виписувати і електронні, і паперові рецепти. Паперовий лікар може виписати у випадку, якщо медзаклад тимасово має проблеми з електроенергією, інтернетом чи доступом до ЕСОЗ.

Отримати ліки пацієнт може в будь-якій аптеці, що має договір з НСЗУ. Її адресу та контакти підкажуть оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Перед візитом до аптеки ліпше зателефонувати та уточнити наявність потрібних ліків безпосередньо там.

Раніше МОЗ анонсувало, що із серпня потрібно виписувати електронні рецепти на антибіотики.

За матеріалами сайту МОЗ

logo